Gün Gecenin Ardında - Merve Özcan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Gün Gecenin Ardında – Merve Özcan

Gün Gecenin Ardında – Merve Özcan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2022
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 333
Yazar: Merve Özcan

674 Kişi Tarafından Görüldü

“Ben silah kullanmayı bilmem, ancak bunun yerine size güzel bir kurabiye yapabilirim. Sizin için leziz bir son düşlüyorum.”

 

İşgalciler tarafından ele geçirilmiş Gecegüzü topraklarında inançlarını kapalı kapılar ardında yaşamak zorunda bırakılan, madden ve manen uyuşturularak itaate mahkûm edilen halk, isyanın ve özgürlüklerine kavuşacakları günün hayalini kurmakta.

 

Bu sistemin ortasında sıcacık bir kafe olan Kakule’deyse kimsenin tahmin etmediği bir mücadelenin tohumları saklı. Gecegüzü’nün en güzel tatlılarını pişiren Leyla, küçük kafesinde gizli bir intikam hazırlığında. Halkın korkulu rüyası Yüzbaşı Karabasan tam da o esnada Kakule’de kahvesini yudumlamakta…

 

Yılların intikamını almak için kaç lokma gerekir?

 

Özet

 

Kitabın konusu işgal altındaki hayali ülkemizin adı Gece Güzü. Gece ve güz kavramları da kendilerinden sonraki bir aydınlığa, bahara dolayısıyla kavramsal olarak bir kurtuluşa işaret etmeleri ve içlerinde bu yeniden doğuş fikrini taşımaları.

 

Yüzbaşının lakabının da insanları geceleri rahatsız ettiği düşünülen “Karabasan”ın olması da oldukça manidar. Ayrıca Leyla’yı gonca bir gül ile selamlayan zarif Yüzbaşımız devşirme bir Rosavni.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.