Evanjelizm (Tanrı'yı Kıyamete Zorlamak) - Ramazan Kurtoğlu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Evanjelizm (Tanrı’yı Kıyamete Zorlamak) – Ramazan Kurtoğlu

Evanjelizm (Tanrı’yı Kıyamete Zorlamak) – Ramazan Kurtoğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2017
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 608
Yazar: Ramazan Kurtoğlu

4.550 Kişi Tarafından Görüldü

Günümüzde tarihte örneğine hiç rastlanmamış bir mefhumla karşı karşıyayız: Farklı inançlar aynı amaca konsantre olmuş durumda.

Kral Davud soyundan Yahudilerin beklediği Mesih, özellikle Evanjelist Hıristiyanların beklediği İsa Mesih, başını İran’ın çektiği Şii İslam inancındaki Müslümanların beklediği kayıp 12. imam olan Hz. İsa ile bir kısım Sünni Müslüman tarikat ve cemaatlerin beklediği Mehdi ve Hz. İsa’nın gelişine yönelik 21. yüzyılın ilk çeyreğine atıf yapan kuvvetli inanç ve spekülatif siyasi atraksiyonlar şaşılacak derecede örtüşüyor.

Nasıl oluyor da tüm semavi dinler ayrı ayrı amaçlarla aynı kurtarıcıyı bekliyor? Biz kimin neye inandığını yargılamıyoruz. Ancak bu farklı inanç sahibi yüz milyonlar nasıl olup da bir nevi mutabakat içinde olabiliyorlar?

İşin bir başka tarafı da giderek alenileşiyor. Yukarıda saydığımız Mesih-Mehdi beklentisi öyle bir toplumsal histeriye dönüşüyor ki, tarafların hepsi onun bir an önce gelmesi için adeta Tanrı’yı kıyamete çağırıyor.

Evanjelizm’in körüklediği bu histerinin nasıl vahim sonuçlara yol açabileceğini öngörmenin pek de mümkün görünmediği çağımızda bu mezhebin doğuşundan günümüze dek yükselişinin öyküsünü tarihi gerçeklerin ışığı altında okuyacaksınız… 

Yahudilerin, Hristiyanların Türkiye ve ortadoğu üzerindeki emellerini çok açık bir şekilde görmekte ve bunları gerçekleştirmek için neleri göze aldıklarını Bu kitapta şahit olacaksınız.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.