Efsaneler ve Gerçekler - Mustafa Armağan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Efsaneler ve Gerçekler – Mustafa Armağan

Efsaneler ve Gerçekler – Mustafa Armağan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 240
Yazar: Mustafa Armağan

5.034 Kişi Tarafından Görüldü

Efsaneler ve Gerçekler kitabına göre;

tarihte merak edilen pek çok olaya tanık olunmuştur. Kimileri birer efsane kimileri ise gerçeklerdir. Küller altında kalmış olan yakın tarihi gün yüzüne çıkarmak, merak edilen pek çok sorunun cevabını vermek gerekir.

1930 yıllarında Cumhuriyet ilk dönemlerini mi yaşıyordu yoksa altın bir çağ mı? Kurtuluş savaşında yardım etmesini umduğumuz, zor durumda kaldığımız ABD başkanı kimdi ve ne yaptı? Mustafa Kemal Atatürk Kuzey Irak’a kadar gittikten sonra neden oraya girmedi? Kazım Karabekir, Atatürk’ün cumhurbaşkanı olduğu dönemde onu koltuğundan indirmek için neler yaptı? Musul defteri bir anda en az zararla nasıl kapatılabildi? En çok merak edilenlerden birisi Atatürk ve Hitler arasında ekonomik olan bir ilişki var mıydı? Mustafa Kemal Atatürk sanata ve sanatçıya olan saygısını yitirecek kadar hangi karikatürcüye sinirlendi? Hangi cumhurbaşkanı darbecilerin karşında durarak onlara silah çekmiştir? Amerika hayranı olan gerçekte İnönü mü yoksa Menderes mi? CHP Gençliği zamanında hangi Çanakkale rezaletini gerçekleştirmiştir? Yakın tarihimiz yeniden mi yaşanıyor yoksa bir yerlerde hata mı yapıldı? Tarihin kirli sayfalarını ve ölülerini hala görmediğimiz için mi durumumuz böyle oldu?

Tarihte kapalı kalmış ve merak edilen pek çok olay bu kitap ile açığa kavuşuyor. Bu kitapta tarih sayfaları arasında şaşırtıcı kimi zaman dehşete düşüren bilgiler ile karşılaşacaksınız. Bu kimi zaman gurur verici kimi zaman üzücü gerçekler olacak.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.