Devrimden Önceki Gün - Ursula K. Le Guin - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Devrimden Önceki Gün – Ursula K. Le Guin

Devrimden Önceki Gün – Ursula K. Le Guin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2019
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 64
Yazar: Ursula K. Le Guin

1.284 Kişi Tarafından Görüldü

Devrimden Önceki Gün; Ursula Le Guin, ilk olarak 1974 yılında Galaxy Science Fiction dergisinde yayınlanan öyküsü Devrimden Önceki Gün’de, artık bir klasik haline gelen muhteşem romanı Mülksüzler’de resmettiği anarşist toplumun temellerinin atıldığı Devrim’e önderlik eden Odo’nun hikâyesini anlatıyor.

Devrim’den önceki günün hikâyesini… İyi okumalar!

“Le Guin kalemini nadiren rastlanan ahlaki ve psikolojik bir entelektüellikle kullanıyor… masallar yazıyor: olağanüstü bir giriftliğe ve muazzam bir yaratıcılığa sahip masallar.”

– Newsweek –

“Ursula Le Guin’in anlatısı ışık ve zekâ saçıyor. Öykü edebiyatını şiir seviyesine ulaştırmayı ve alegorinin yoğunluğunda sıkıştırmayı başarıyor.”

– Jonathan Lethem –

“Le Guin’in yaptığı şeyi yapabilecek başka birini tanımıyorum. Onun yazdıkları muhteşem derecede yalın ve gün ışığı kadar berrak, Buddha’nın gülüşü gibi: neşeli bir ciddiyete sahip, bir şakadan ibaret olan hayattan zevk alıyor. Le Guin aşk hakkında yazıyor, saflık ve yalınlıkla aşkı ve aşkın zapt edilmeyi reddedişini kaleme alıyor ve bunu çok güzel bir şekilde yapıyor.”

– San Francisco Chronicle Book Review –

“Muhteşem bir öykücü… Anlatısı, Borges’de olduğu gibi, spekülatif kurgu ile gerçekçilik arasında yükselen duvarlardaki çatlaklarda hayat buluyor.”

– Nicola Griffith –

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.