Dedemin Bakkalı - Şermin Yaşar - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Tanıtım OKU

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Dedemin Bakkalı – Şermin Yaşar

Dedemin Bakkalı – Şermin Yaşar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mayıs 2018
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 200
Yazar: Şermin Yaşar

58.136 Kişi Tarafından Görüldü
Küçük Şebnem henüz 8 yaşında yir köyünde ailesiyle birlikte yaşıyordu. Etrafındaki herkes ona büyüyünce ne olacaksın, diye soruyordu. Henüz karar vermemişti ancak bir liste yaparak bu işe koyulmuştu.
 
 
Annesi gibi ev hanımı olabilirdi mesela. Bütün gün evde temizlik ve yemek yapıyordu. Bu iş ona göre değildi. Babası gibi işçi olabilirdi. O ise bütün gün, “Çok yoruldum. Bugün çok yorucuydu.” deyip duruyordu. O da Şebnem’e göre değildi. Polis olabilirdi.
 
 
Öğretmen olabilirdi. Ya da dedesi gibi bakkal olabilirdi!
 
 
Bu fikir Şebnem’in çok hoşuna gitti ve okul dışındaki vakitlerinde dedesine çıraklık yapmaya başladı. Şeker tarttı. Limon kolonyası doldurdu. Bakkalı süpürdü. Biten ürünleri yenisiyle doldurdu. Dedesi ise sabah namazını kılıp bakkalı açar, gazete okuyup uyurdu. Onun dışında camiye gidiyordu.
 
 
Bakkalda çalışmaya başlamak Şebnem’e yaramamıştı. Sürekli bir büyüme, daha çok para kazanma peşinde icatlar yapmaya karar vermişti.
 
 
Bir gün gelen müşteriye ne içecek önerse kabul etmemesi üzerine birkaç şişesini icadı için heba ederek sonunda vişneli sodayı bulmuştu. Ama açık olduğu için kimse tercih etmiyordu. Dedesi görünce çok kızdı ve bu konu kapandı..

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.