Büyülü Bir Yaşam İçin Mistik Masallar - Shubha Vilas - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Büyülü Bir Yaşam İçin Mistik Masallar – Shubha Vilas

Büyülü Bir Yaşam İçin Mistik Masallar – Shubha Vilas

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Aralık 16th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 272
Yazar: Shubha Vilas

636 Kişi Tarafından Görüldü

Vedik makaleler, asla eskimeyen hikayelerin, derslerin ve masalların kaynağıdır. Kitap, bu makalelerin karmaşıklıklarını modern, erişilebilir bir formatta sunarak, sizi, yani okuyucuyu şanlı bilgilerle zenginleştiriyor.

Büyülü bir hayat için mistik masallar, yaşamın her aşamasında besleyen ve besleyen muhteşem, bilge bir arkadaştır.

Hint mitolojisi sadece içerik açısından zengin olmakla kalmaz, hemde bizlere bir hayat şekli verir. Hayat dersleri mitolojide en çekici şekilde vaaz edilir ve Shubha Vilas’ın Mistik masalları büyülü bir hayat için kitabında okuyacağınız şey budur. Bu kitap 200 sayfadan fazladır ve Fingerprint yayıncıları tarafından yayınlanmıştır.

Kitap Hint mitolojisinden 11 benzersiz hikayeden oluşuyor – Mahabharata, Jaimini Bharata, Markandeya purana, Ramayana ve Kathasaritasagara. Her hikaye büyüleyicidir ve yolun her adımında verilen ahlaki değerlerle beraber gelir.

Yorum

Genel olarak, kitap iyi bir okumaydı ve mitoloji okumayı seviyorsanız bu kitabı okumak isteyebilirsiniz.

Hindistan (yani Bharat), edebiyat şeklinde korunan bilgi ve bilgelikle zenginleştirilmiş modern zamanlarda var olan en eski uygarlığa sahiptir. Vedalar, nesilden nesile anlatma ve dinleme geleneği ile yayıldı ve yaşatıldı.

Bilgi ve bilgelik, sahip olmamız ve ileriye taşımamız gerekli olan ana hazinelerdir, fakat bunu başkalarına aktarmak kolay değildir. Çoğu zaman, öğrencinin bu felsefelerden geçmesi sıkıcı ve özümsemesi zor duruma gelir.

Atalarımız bu engeli aşmanın muhteşem bir yolunu bulmuşlar. Neden bir metafor ya da enteresan bir hikaye ile iletmek için mesajları örmüyor ve sonra yaymıyorsunuz?! Sonunda ilgi ile okunacak ya da dinlenecek ve iletmek arzu ettiğiniz mesaj hedefine ulaşacaktır! Bu kanıtlanmış bir tekniktir ve PanchTantra ya da Hitopdesha’nın hikayeleri de buna örnektir. Ve dünyada pek çok uygarlığın aynı tekniği izlediği ve bu tür masallara dünyanın hemen her yerinde rastlandığı görülmektedir.

Vedik masallar eski zamanlara aittir ve PanchTantra ve diğer masallar bu bağlamda bir hayli moderndir.

Belki de bu nedenle çeşitli masalları “yeniden anlatma” geleneği ortaya çıktı ve bir hayli popüler oldu.

Daha sonra patent hukuku okuyan bir mühendislik mezunu olan Shubha Vilas, kurumsal dünyada kısa bir zaman kaldı. Ancak o, maneviyat alanındaki yolculuğunu ileriye taşımaya

karar verdi. Konuşmalarında kadim masallar ve metaforlar dokuyan yönetim gibi pek çok konu da ders vermeye başladı. Bugüne kadar 4000’den fazla ders vermiştir.

Öykülerin eski çağlara ait olduğu bir öykü koleksiyonunun kapağını tasarlamak zordur. Ancak tasarımcılar işlerini bir hayli iyi biliyorlar.

Özet:

Bu kitap Vedik dönemin 11 farklı hikayesini içeriyor, bunlardan birkaçını seneler önce okumuştum ve bazıları benim için yeni.

Artık kötünün içerisindeki en iyiyi görmek Uttanka’ya kalmış.  Günümüz yaşamına bütünüyle uygun!

İkinci hikaye, ‘Cesaret ve Merhamet Bir Kahraman Yapar’ bizlere iki kardeş Vijaydatta ve Ashokdatta’nın hikayesini gösteriyor. Ani bir olay, onları karşıt şartlara sokar, fakat savaşırlar ve ailelerini tekrardan bir araya getirirler. Bu hikaye kahramanlık, konsantrasyon, şefkat ve özveri konusunda bir ders veriyor.

‘Başsız İftira için Başsız Ceza’, Kind Yudhishthira tarafından idare edilen Ashwmedh Yagya’nın hikayesidir. Bu hikayenin bencilliği, inatçılığı, öfkeyi ve gururu betimleyen pek çok alt hikayesi var.

Bu, bağlılığı ve bağlılığı tasvir eden kusursuz bir hikaye.

‘Mükemmel Adanmışlık’ adlı hikayede, Arjuna’nın atı iki ayrı krallığa girer ve yaşamın pek çok yönüne tanık olur. Bu hikaye, yüce efendiye olan bağlılığın önemini anlatıyor.

Bu hikaye, bir kişinin herkesten nasıl bir şeyler öğrenmesi ve etrafımızdaki pozitifliği kazanması gerektiğini gösterir.

‘Işıkta Karanlık ve Karanlıkta Işık’, Kaliyuga’nın gelişine tanık olan Pandava’nın hikayesidir. Bu hikaye Kaliyuga’nın gelişini ve onun insanların davranış ve fikirlerini nasıl değiştireceğini anlatıyor.

Kaderin Kanatları, kuvvetli Garuda’nın ve annesini kölelikten nasıl kurtardığının karizmatik bir hikayesidir. Bu hikaye Garuda’nın özverisini, asil amacını ve kıymetli çabalarını anlatıyor.

Bu hikaye gerçeğe ve kişinin vaadini yerine getirmesine önem verir.

Vedik makaleler, asla eskimeyen hikayelerin, derslerin ve masalların kaynağıdır. Kitap, bu makalelerin karmaşıklıklarını modern, erişilebilir bir formatta sunarak, sizi, yani okuyucuyu şanlı bilgilerle zenginleştiriyor.

Yazar hakkında

Shubha Vilas bir TEDx konuşmacısı, yaşam biçimi koçu, hikaye anlatıcısı ve yazardır. Mühendislik derecesini tamamladıktan sonra patent hukuku okudu, fakat sonunda manevi bir arayıcı yolunu seçti. ‘Ramayana: The Game of Life’ en çok satan serisidir.

Aynı zamanda Açık Gözlü Meditasyonlar ve Kusursuz Aşk: Kalıcı bir ilişkinin 5.5 yolu kitaplarının yazarıdır. Dünya çapında 4000’den fazla konferans verdi. Ayrıca Hindistan Yönetim Enstitüsü’nde misafir öğretim üyesidir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.