Bit Palas - Elif Şafak - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bit Palas – Elif Şafak

Bit Palas – Elif Şafak

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2012
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 374
Yazar: Elif Şafak

1.711 Kişi Tarafından Görüldü

Hayal gücümün geniş olduğunu söylüyorlar. “Saçmalıyorsun!” demenin şimdiye kadar icat edilmiş en ince yoludur bu.

Haklı olabilirler. Endişelenmeye başladığımda, nerede ne zaman ne söylemem gerektiğini karıştırdığımda, insanların bakışlarından korktuğum’da,insanların bakışlarından korktuğumu belli etmemeye çalıştığımda,tanımak istediğim birine kendimi tanıtmak istediğimde, aslında kendimi ne kadar az tanıdığımı bilmezden geldiğimde, geçmiş ca-nımı yaktığında, geleceğin de daha âlâ olmayacağını kabullenemediğimde, ne bulunduğum yerde, ne de göründüğüm insan olmayı içime sindirebildiğim’de… saçmalarım.

Hakikatten ne kadar uzaksa,yalandan da o kadar uzaktır saçmalık. Yalan, hakikati ters yüz eder.

Saçmalık ise, yalanla hakikati ayırt edilemeyecek biçimde birbirine lehimler.

Karışık gibi görünüyor ama aslında çok basit. Tek bir çizgiyle ifade edilebilecek kadar basit.Diyelim ki hakikat yatay bir çizgidir. Yani şöyle bir şey:

Bazı romanlar bittiklerinde başa dönüp ilk sayfaları tekrar okumak istersiniz. Romanı birkaç günde okusanız bile, sanki ilk sayfaları okuyalı aylar, hatta yıllar geçmiş gibi, nasıl ve nerede başladığını anımsamakta zorlanırsınız. 

Edebi ve yazınsal başarısı, Türk kimliğini ve ülkenin tarihine yaklaşımını edebiyat yoluyla yeniden tanımlamayan genç kuşak yazarlar arasında Şafak’ı temsilci olarak öne çıkarıyor…


Bu roman enerji dolu ve gizemli bir yolculuğa davet ediyor insanı; tutkuyla, gülmeceyle ve Türkiye’ye dair bir dolu fotoğraf karesiyle…
The Independent-

Romanı birkaç günde okusanız bile, sanki ilk sayfaları okuyalı aylar, hatta yıllar geçmiş gibi, nasıl ve nerede başladığını anımsamakta zorlanırsınız.

İşte Elif Şafak’ın Bit Palas romanını bitirdikten sonra bunları hissettim ve tekrar başladım okumaya…
-Asuman Kafaoğlu Büke / Cumhuriyet Kitap-

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.