Bir Parmak Bal - Ian McEwan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bir Parmak Bal – Ian McEwan

Bir Parmak Bal – Ian McEwan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Ocak 18th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 366
Yazar: Ian McEwan

1.090 Kişi Tarafından Görüldü

Serena Frome’un bulduğu yazarın adı Tom Haley’dir. Serena, sıradışı öykülerini okuyup etkilendiği bu genç adama gittikçe daha fazla kapılır.

Bir süre sonra aralarındaki ilişki aşka dönüşünce işler Serena için karmakarışık hale gelecektir.Yaşayan en önemli ve en çok okunan İngiliz romancılardan biri olan Ian McEwan, Bir Parmak Bal’da, hem edebiyat-siyaset ilişkisi üzerine önemli sorular soruyor hem de elden bırakılamayan bir aşk ve casusluk öyküsü anlatıyor.

1970’ler, İngiltere. Cambridge mezunu Serena Frome, MI5’ta memur olarak işe alınır. Fakat bir süre sonra, Serena’nın edebiyat merakına güvenen patronları, onu Soğuk Savaş’ın kültürel cephesinde savaşması için görevlendirirler:”

Bir Parmak Bal” adındaki operasyonun amacı, Sovyetler Birliği ve diğer sosyalist ülkelere karşı tavır alan, geleceği parlak genç bir İngiliz yazar adayı keşfetmek, sonra da ona burs sağlayıp yükselmesini sağlamaktır. Yazar böylece farkında olmadan İngiliz istihbaratına hizmet etmiş olacaktır.

“Konuşmamak kimi zaman bir zorluğu aşmanın en iyi yoludur. Bana göre kişisel “gerçekler” ve yüzleşme hevesi pek çok dostluğu ve evliliği büyük zarara uğratıyor ve mahvediyor.”

Genç ve çekici olmam onun için önemliyse bile bunu tüm açıklığıyla kesfetmem epey zamanımı aldı. Aynalar artık farklı bir hikaye anlattığı için söyleyip rahatlayabilirim: Gerçekten de güzeldim o zamanlar.

“Bir kadın olarak? O günlerde çevremizde kimse böyle konuşmazdı. Hiçbir kadın “bir kadın olarak” bir şey yapmazdı.”

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.