Bir Kadının Anıları - John Cleland - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bir Kadının Anıları – John Cleland

Bir Kadının Anıları – John Cleland

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 280
Yazar: John Cleland

2.009 Kişi Tarafından Görüldü

Bir Kadının Zevk Anıları; Fanny Hill olarak da bilinen Bir Kadının Anıları, 1748’de İngiliz romancı John Cleland’ın Londra’da Borçlular Hapishanesi’nde yattığı izmir escorts sırada yazdığı ve edebiyat tarihinin en tartışmalı romanlarından biridir.

John Cleland’ın cinselliği açık ifadelerle dile getirdiği, on sekizinci yüzyıl toplumunun ahlakına yönelik hicivci bir saldırı da sayılabilen roman genç, taşralı bir kız olan Fanny Hill’in Londra’ya göçü ve fahişeliğe kadar uzanan hikâyesidir.

İngiliz edebiyatının ilk erotik romanlarından biri olma niteliği taşır.

Fanny Hill’in hikâyesi müstehcen içeriği nedeniyle edebiyat tarihinde sansürlü dönemler geçirmiş, ancak 1963 yılında İngiltere ve ABD’de yasal olarak satılmaya başlamıştır.

Kurgusu, baştan çıkarıcı ve benzetmelerle süslü anlatımıyla İngiltere’nin genelevlerine, on sekizinci yüzyıldaki aşk ve cinselliğe hem felsefi hem de erotizm ile yaklaşan, aynı zamanda kararlı bir mutluluk ve aşk arayışıdır. Fanny Hill hayatta kalabilmek için fahişelik yaparken yaşadığı acılar,

zevkler ve yükselişi Bir Kadının Anıları ile modern okuyucuyu eğlendirmenin yanı sıra entrikalarıyla içine alacak, aşkın para, zevkin ise kâr sayıldığı bir dünyaya götürecektir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.