Beyaz Diş - Jack London - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Beyaz Diş – Jack London

Beyaz Diş – Jack London

Lisans / Fiyat: ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Ocak 1st, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 297
Yazar: Jack London

5.945 Kişi Tarafından Görüldü

Beyaz Diş Kitabının Konusu

Jack London’ın Issız Diyarları , yabanı, buz kalpli Kuzey Toprakların da ki hayatı konu edindiği ikinci romanıdır Beyaz Diş. Vahşetin Çağrısı’na kendini vermiş bir annenin yavrusu Beyaz Diş’in diyarıdır kitapta anlatılan. Onun hayranlık uyandırıcı zekası ve içgüdüleriyle kendisini var edişinin ve “insan tanrılar” ın yaşamına geri dönüşünün enfes hikayesidir.

Beyaz Diş Kitap Özeti 
Beyaz Diş diğer yavrularından çok farklı olan gri tüylü bir kurttur. Her yavru gibi o da annesine muhtaç, annesinin yaptıklarını sürekli izler durur. Yavru kurt olmanın merakı ile  yuvasından dışarı çıkar ve etrafı incelemeye başlar, dışarıda bir insanı görür. İnsanı incelemeye başlayan beyaz diş, ardından yavaş yavaş adama yaklaşmıştır. Annesi beyaz dişin yuvadan ayrıldığını, sesini duyarak anlar ve yavrusu kurtarmak için adama doğru koşar, ancak adam yavru kurt’ u ve annesini yakalayarak bir toplama kampına götürmüştür.

Burada diğer köpekler tarafından yavru kurt’ a beyaz diş ismi takılır. Beyaz Diş diğer köpeklerden farklı olması nedeniyle köpeklerin saldırısına uğramaktadır. Yavru küçük bir kurt olması sebebiyle kendisin savunamamaktadır. Bir yandan da annesini başka bir yere gönderilir. İyice tek başına kalan yavrumuz hayatta kalmayı mücadele etmeyi kendi korumayı öğrenir. Bir gün barınağın sahibinin çocuğunu diğer çocukların saldırsın dan korur. Sahibi tarafından daha iyi bir bakıma alınır ve daha çok sevilir.

Günler geçer aylar geçer. Bir gün kapta kıtlık başlar o kadar zor günler gelir ki köpekleri yenmeye bile başlanır. Yavru kurdumuz gitme zamanın geldiğini anlar ve kaptan kaçar ancak belli bir süre sonra kampa geri döner sahibi onunun güçlü olduğunun farkına varır. Beyaz Diş’ i satmaya karar verir. Yeni sahibi Beyaz Dişi köpek dövüşlerin de kullanır ve ona çok kötü davranır her gün daha da hırçınlaşır, baya bir kavgada kazanır. Yeni birisi beyaz dişi görür ve onu satın alır yeni sahibi çok iyidir. Kurt yeni sahibine çok bağlanır öyle ki yeni sahibi scott a saldıran bir adama karşı sahibini korur. Bu esnada ağır yaralanır. öleceği söylenir ancak sahibi ona çok iyi bakar bu hikayeden sonra beyaz dişin namı dil den dile yayılır.

Jack London’un insan dışında bir canlıyı ele alıp bu denli ustaca anlatışına diyecek söz yok tabii ki. Sanırım genelin aksine ismini söylediğimizde aklımıza insan karakterler yerine kurt, köpek gelecek tek yazar Jack London. Bunu da sonuna kadar hakkını vererek yaptığına şüphe yok. Sanırım yazarın ana karakterlerini hayvanlardan oluşturduğu iki kitabı kaldı: Deniz Kurdu ve Katıksız Sevgi. Beyaz Diş ile yükselen beklentilerim bu kitaplarda da karşılanacak mı diye merak etmiyor değilim. Sonuç olarak Beyaz Diş sevdiğim bir kitap ve karakter oldu. Jack London okumaya başlamamın da oldukça doğru bir karar olduğu aşikar. Okumayanlara, okumayı düşünenlere, okumakta tereddüt edenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.