Bacak Arasından Türkiye (Bir Jinekoloğun Gözünden) - Feraye Sünev Çokgürses - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bacak Arasından Türkiye (Bir Jinekoloğun Gözünden) – Feraye Sünev Çokgürses

Bacak Arasından Türkiye (Bir Jinekoloğun Gözünden) – Feraye Sünev Çokgürses

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2015
Eklenme: Ocak 26th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 304
Yazar: Feraye Sünev Çokgürses

5.195 Kişi Tarafından Görüldü

Jinekolog yazılır kadın doğumcu okunur. 

Vatandaşım okudu mu, aşk kitapları okuyormuş. Bu satırları okuyunca ne bulacağınızı şimdiden bilin ki zamanınızı boşa harcamayın. Bu kitabın hamuru kadın, mayası ise ben. Her yaşta kadını çilesiyle, çaresizliğiyle a’dan z’ye tanıyan bir kadın doğum uzmanının kaleminden okuyacaksınız bu defa! Öyle şeyler anlatacağım ki, zaman zaman kanınız donacak, gözleriniz yaşaracak! Eli hamurlu, lastiği çamurlu, bedenleri şalvarlı, yüreği burgulu, ayakları nasırlı kadınları anlatacağım.

Ellerimle dokunduğum kadınları, kürtaj için gelen kadınların çilesini anlatacağım. Kimisi kurtulmak isterken yavrusundan, kimisinin nasıl da olmayan yavrusuna sarılmak istediğini anlatacağım. 

“Son derece akıcı, ilgi çekici, meraklandırıcı buldum. Özellikle konunun kavranması için yapılan benzetmeleri ve kavrayıcı etkinliklerin çok mükemmel olduğunu gördüm. Sizin yazdıklarınızda ciddi bir anlatı edebiyatı örneği görüyorum ve kutluyorum.” 
Yılmaz Karakoyunlu 

“Bazen hiç beklemediğiniz yerden hayata dair sert, acımasız, gerçek öyküler geliyor karşınıza. Hayatta hiç bir bilgi ‘yaşanmışlıkla’ boy ölçüşemez.

Dilerim, toplumun eline ulaşan, bu can yakan alevli ısırgan öyküler, üstün bir estetik dilin üslubuna dönüştürülmüş bu öyküler, tüm kadınlarımız tarafından okunur.” 
Nihat Genç

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.