Ayten - Müjde Aklanoğlu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ayten – Müjde Aklanoğlu

Ayten – Müjde Aklanoğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Mart 14th, 2023
Dil: Türkiye
Sayfa: 197
Yazar: Müjde Aklanoğlu

2.352 Kişi Tarafından Görüldü

Hem yanımda hem de çok uzaktasın.

 

İnsanın aynası gözleridir derler. Nasıl bakarsa, öyle yansıtır içini.

 

Onu ilk defa bir düğün günü gördüm. Şımarık kız çocuğuna benzeyen asi buklelerini omuzlarında tutmak imkânsızdı. Herkes mavi gözlü olabilirdi ama onun gözleri başkaydı. Sormayın Ayten’i anlatamam, tarifi öyle imkânsızdı. Anlatabilsem kıskanacaktı deniz, anlatabilsem hasedinden yarılacaktı gök kubbe, anlattığım gün açmaya utanacaktı menekşe, anlatabilsem binlerce parçaya bölünürdü adı.

 

Milyonları ağlatan, gerçek hikayesiyle meraka sevk eden, Ümit Yaşar Oğuzcan’ın yazdığı, “Milyon Kere Ayten” şiirinden esinlenilerek yazılan Roman!

 

Özet

 

Kadının alev almış mor menekşe gözleri adamın serseri ışıltılar saçan gözlerine değdiğinde tutuştu ilk kıvılcım. İkisi de inat, ikisi de hırçın. Adam o gözler uğruna dünyayı yakmaya hevesli, kadın bu çapkın adamın oyuncağı olmamaya kararlı. Adam her çiçekten bal alan bir hovarda , kadın huzurun,anlayışın ve sadakatin kollarında bir ömür geçirmeye niyetli.

 

Ünlü bir yazar ve aynı zamanda başarılı bir bankacı olan Yaşar ile Ayten bir düğünde hiçte hoş olmayan bir tesadüfle karşılaşır. Yaşar menekşe rengi gözlere hapsolurken Ayten adamı bir daha görmemek için dualar eder. Kader bir kere ağlarını onlar için örmeye başlamış ve araya giren zamana rağmen birbirlerini unutturmamıştır.

  ▆ ▇ █ ÜCRETSİZ  İNDİR █ ▇ ▆               ▆ ▇ █ ÜCRETSİZ OKU █ ▇ ▆ 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.