Aşk Acısı - J.D. Nasio - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aşk Acısı – J.D. Nasio

Aşk Acısı – J.D. Nasio

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Kasım 2007
Eklenme: Temmuz 17th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 170
Yazar: J.D. Nasio

1.599 Kişi Tarafından Görüldü

Aşk Acısı ; Clémence kısırdı ve anne olmak için mücadele ediyordu. Üç sene süren analiz seanslarının sonunda bana hamile olduğunu haber verdi:

“Başardım!” Doğum ânı gelip çattığında Clémence muhteşem bir çocuk dünyaya getirdi. O gün bir oğlunun olduğunu söylemek için etrafına mutluluk saçarak beni aradı.

Ben de sevinç içinde onu en içten duygularımla kutladım. Üç gün sonra Clémence’ın beni bambaşka bir ses tonuyla aradığı ikinci telefon görüşmesinin ardından şaşkına döndüm. Neredeyse duyulmayan, donuk bir ses tonuyla bana: “Bebeğimi kaybettim. Bu sabah klinikte öldü…” dedi. 
J. D. Nasio

Daha önce Psikanalizin Yedi Temel Kavramı ve Jacques Lacan’ın Kuramı Üzerine Beş Ders adlı kitaplarını yayınladığımız, çok sayıda yapıtın yazarı, psikiyatr ve psikanalist J.-D. Nasio, Freud’un ve Lacan’ın kavramlarından hareketle kendi kuramını oluşturur.

Aşk Acısı’nda “İnsan neden acı çeker?” sorusundan yola çıkarak psikanalitik bir bakış açısıyla psişik acının derinliklerine iniyor. Sevdiğimiz varlıkları aniden yitirdiğimizde, aramızdaki bağın ani kopuşu sonucunda hissettiğimiz duyguya, yani aşk acısına yakından bakarak acıyı hafifletmenin yollarını arıyor. 

Aşk acısından kıvranmak, yas ve tedavi süreci; aşk üzerine parlak bir deneme.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.