Ardından - Natsume Soseki - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ardından – Natsume Soseki

Ardından – Natsume Soseki

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Eylül 7th, 2023
Dil: Türkiye
Sayfa: 220
Yazar: Natsume Soseki

354 Kişi Tarafından Görüldü

Sen bana gülüyorsun. Ve ben sana gülemiyorum.

 

Varlıklı bir ailenin aylak evladı Daisuke, hem Meici dönemi sonundaki değişimlerle hem de hayattaki amacı ve kişiliğiyle dertleri olan genç bir adamdır. Günlerini ona tahsis edilen evinde kitap okuyarak, kafelerde vakit öldürerek ya da sokaklarda dolaşarak geçiren Daisuke’nin hayatı, uzun süredir başka şehirde yaşayan arkadaşı Hiraoka dönünce ve onun eşi Miçiyo’ya olan ilgisi tehlikeli bir aşka doğru evrilince tekdüzeliğini kaybeder.

 

Daisuke, bir yandan onu toplumsal normlara uygun bir yaşam sürmeye zorlayan ailesine karşı kişisel özgürlüğünden ve bağımsız hayatından ödün vermemeye çabalarken diğer yandan da Miçiyo ve Hiraoka’yla girdiği, benliğiyle çelişen umutsuz durumdan yakasını sıyırmaya çalışır.

 

Özet

 

Kitap-da kahramanımız zengin bir ailenin sorumsuz bir evladıdır,  çalışmamakta ve evlilik konusunda hiç bir şey yapmamaktadır.

 

Ülke hızla batılılaşmakta ve toplum yapısı değişmektedir. Ülke borç içindedir. Giyim tarzı,  konuşma dili değişmekte ve kahramanımız bu yüzden borçlu bir ülkede çalışmanın ve aile yapısının değişmesi yüzünden çalışma ve evliliğe karşıdır.  Fakat gelenekçi bir ailesi vardır ve özellikle evlilik konusunda baskı ve ısrarları vardır.

 

Bu sırada eski ve çok sevdiği bir arkadaşının şehre geri dönmesi ve eşi ile tekrar yakın olması ile başlayan olaylar farklı gelişir. Çünkü eski arkadaşının eşini eskiden sevmektedir ve şimdi onun hasta olması ikiliyi birbirine yaklaştırır ve ailesini karşısına almasına sebep olur.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.