Algı Kapıları (Cennet ve Cehennem) - Aldous Huxley - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Algı Kapıları (Cennet ve Cehennem) – Aldous Huxley

Algı Kapıları (Cennet ve Cehennem) – Aldous Huxley

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Nisan 26th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 130
Yazar: Aldous Huxley

3.559 Kişi Tarafından Görüldü

Algı Kapıları (Cennet ve Cehennem), temizlenseydi her şey insana olduğu gibi görünürdü, sonsuz. William Blake İçinde ‘hayal mumu’ kendiliğinden yanmayanlar için, bu mumu yakmanın yollarını denemiş ünlü bir yaratıcının kaleminden kendi anlığının bilinmeyen bölgelerine başka yaratıcıların derinliklerine vuran ışık.

1886’da Alman farmakolog Ludwig Lewin, adının sonra­dan verileceği kaktüsün ilk sistematik incelemesini yayım­ladı. Anhalonium Lewinii bilim için yeniydi. llkel dinler ve Güneybatı Amerika ve Meksika yerlileri için bu kaktüs anımsayamadıkları zamanlardan beri arkadaşlarıydı.

Aslın­da bir arkadaştan çok daha fazlasıydı. Yeni Dünya’ya ilk gi­den lspanyol gezginlerden birinin sözcükleriyle “Peyotl de­dikleri bir kök yiyorlar ve buna sanki bir tanrıymış gibi saygı gösteriyorlar.

“Bu kaktüse niye bir tanrıymış gibi saygı gösterdikleri; Jaensch, Havelock Ellis ve Weir Mitchell gibi seçkin psiko­loglar peyotlun etkin maddesi olan meskalinle deneylere başladıklarında ortaya çıktı.

Putperestliğin oldukça berisin­de bir yerde durdukları doğru, ama hepsi de eşsiz özellik­ler taşıyan uyuşturucu maddeler arasında meskaline ayrı bir yer vermek konusunda fikir birliğine vardılar.

Uygun miktarlarda alındığında bilinç niteliğini daha derinden değiştiriyor, fakat bir farmakoloğun repertuvarında bulunan diğer herhangi bir maddeden daha az zararlı.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.