Adli Psikolojide Gözlem-Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme - Kolektif - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Adli Psikolojide Gözlem-Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme – Kolektif

Adli Psikolojide Gözlem-Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme – Kolektif

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Kasım 12th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 296
Yazar: Kollektif

2.340 Kişi Tarafından Görüldü

Psikoloji bilimi geliştirmiş olduğu kuramların uygulama alanındaki yansımalarını, özellikle klinik ve uygulamalı psikoloji alanlarında gözlem, görüşme ve psikolojik değerlendirmeler ile ortaya koyar.

Adli-psikolojik süreçlerde bu uygulama araçlarının daha da önemli olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu kitapta; adli psikoloji uygulamalarının psikolojinin diğer alanlarındaki uygulamalar ile benzer ve farklı yönleri ele alınmakta, adli psikolojideki gözlem, görüşme ve değerlendirmede boyutları detaylandırılmakta.

Adli Psikolojide Gözlem-Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme Tanıtım Amaçlıdır.

Adli psikoloğun sahip olması gereken asgari beceriler ve bu becerilerin geliştirilmesi için fırsatlar ile adli psikolojik değerlendirmenin zorlu yolları, değerlendirmeye özgü beceriler ve vaka örnekleriyle beraber açıklanmaktadır.
Bu kitap adli psikoloji alanında üç serilik kitapların ikincisidir.

Adli süreçlerde suçlu, mağdur, mahkum ve diğer taraflara ilişkin “Adli Psikolojide Gözlem Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme” kitabında “Adli Süreçlerde Gözlem ve Görüşme” ve “Adli Süreçlerde Psikolojik Değerlendirme” şeklinde ayrı ayrı incelenmiştir.

Adli psikologlara, psikologlara, adli alanla ilgilenen uzmanlara ve uygulayıcılara rehber olacak şekilde konular zengin vaka örnekleri ve etkileşimsel olarak aktarılmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 296

Ebat : 17 x 24

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.