Ketofasting - Can Çiftçi Kitap özeti - KİTAP ÖZETLERİ VE TANITIMI

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ketofasting – Can Çiftçi Kitap özeti

Ketofasting – Can Çiftçi Kitap özeti

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 208
Yazar: Can Çiftçi

90.422 Kişi Tarafından Görüldü

Kitabı okumaya başladığınızda birçok besinin sağlıksız olduğunun, vücudunuzu yavaş yavaş zehirlediğinin, diyabetin genetik alt yapıdan ziyade aslında insan yapımı bir “salgın” olduğunun farkına varacaksınız.

 

Size öğretilenin aksine yağın değil karbonhidratın zehir olduğunu, ara öğünün pis boğazlıktan başka hiçbir manaya gelmediğini göreceksiniz.

 

 

Özet

 

 

Bir haftada beş kilo!

 

Börek çörek, abur cubur, istediğiniz her şeyi yiyerek, sporla falan uğraşmadan, detoks kürleriyle koltuğunuza yayılıp televizyon izleyerek. Ne dersiniz?

 

İzin verirseniz buraya bir gülücük bırakacağım. Çünkü bu şekilde hiçbir yere varamazsınız! Merak etmeyin, bu kitap size bir başka mucize diyet yöntemi sunmuyor.

 

Zaten öyle bir yalanla vakit kaybetmenizi, sağlığınızı tehlikeye atmanızı hiç ama hiç istemem. Şimdi bu noktada kahramanımızı tanıtma vaktinin geldiğini düşünüyorum. Karşınızda ketofasting!

 

Ketofasting aslında ketogenic ve fasting terimlerinin birleşimi. 

 

Bu yöntemle bedeniniz kendi yağlarını yakıta dönüştürüyor. Bunu ise kan şekerini devreden çıkarıp yağlardan keton üreterek yapıyor. Tabii aç kalınan süre içerisinde otofaji mekanizması boş durmuyor.

 

Bu şekilde hücreler içerisinde depoladığı hasarlı yapıları kullanarak hem sizi zayıflatıyor hem de hücrelerinizi temizliyor.

 

Ketojenik diyet nedir?

 

Ketojenik diyetin halk arasındaki bir diğer adı da keto diyettir.

 

Gerçekleştirilen sınırlı tıbbi çalışmalar sonucunda ketojenik diyet sürecinde aralarında öncelikle epilepsi olmak üzere Alzheimer , diyabet ve kanser gibi birtakım hastalıklara ve sağlık sorunlarına karşı faydalarının yanı sıra kilo verilmesinde yardımcı olduğu görülmüştür.

 

Ancak uzun süre kesintisiz devam ettirilmesi sağlık açısından tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

 

Yapılan araştırmalar tıp uzmanları tarafından henüz yeterli görülecek çapta gerçekleştirilmediği için ketojenik diyete başlama ve diyeti sürdürme kararlarının dikkatli bir şekilde, ideal şartlar altında mutlaka bir diyetisyene başvurarak alınması tavsiye edilmektedir.

 

Ketojenik diyetin epilepsi tedavisi için kullanıldığı araştırmalarda vakaların yarısından fazlasında epilepsi nöbetlerinde farklı oranlarda azalma görülmüştür.

 

Hastaların belirli bir yüzdesinde ketojenik diyet, Atkins diyeti ve diğer düşük karbonhidrat diyetleri ile birçok benzerliğe sahiptir.

 

Ketojenik diyetin temelinde vücudun dışarıdan karbonhidrat alımını büyük ölçüde azaltmak vardır. Karbonhidrat alımındaki bu azalma vücudu ketoz adı adı verilen metabolik bir duruma sokar.

 

Ketojenik Diyet Türleri 

 

  • Standart Ketojenik Diyet
  • Yüksek Proteinli Ketojenik Diyet, Döngüsel Ketojenik Diyet
  • Hedefe Yönelik Ketojenik Diyettir .

 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.