Güç Ve Masumiyet - Rollo May - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Güç Ve Masumiyet – Rollo May

Güç Ve Masumiyet – Rollo May

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 324
Yazar: Rollo May

650 Kişi Tarafından Görüldü

Rollo May, Güç ve Masumiyet’te Şiddetin masumiyetle ilgisi olabilir mi ya da masumiyet kendi katlini çağırır mı? sorusunu yöneltiyor hepimize.

 

Güçsüzlüğü bir erdem haline getirişimizden, gücü iyiliğin de temeli olarak gören yeni bir ahlak kaynağına dek Rollo May, bu defa masumiyetin ve gücün izlerini sürüyor.

 

İnsan olmanın ne anlama geldiği” meselesiyle ilgilenen herkes için bir başyapıt…

 

Yazar, masumiyetin kusurlarını ararken muazzam bir ustalıkla siyasi değerlendirmelerini ve klinik tecrübesini de bir araya getiriyor… Bilgece, insanca ve hayranlık uyandırarak…

 

Özet

 

“ Luger marka tabancayı alarak içine bir şarjör koydum ve kuduz köpeği vurmak için dışarı çıktım. Şimdi bu öykünün ana fikri, benim elime bir canlıyı vurmak için silah almamın, beni psikolojik açıdan tamamen farklı biri yapmasıdır. Bu ölüm aletine sahip olduğum için herhangi birine ölümü verebilirdim; mantık dışı, düşman bir adam olup çıkmıştım. Benim silaha sahip olmamdan çok silah bana sahipti: Ben onun aracı olmuştum.”

 

İnsanoğlunun yaşam mücadelesinin özünü oluşturan güç, günlük hayatta farkında olmadan başvurduğumuz bir savunma sistemi.

 

Kitabı, karşılaştığı vaka örnekleriyle zenginleştiren ve güç ile birlikte var olan şiddet temasının da aslında güçsüzlüğün bir ifadesi olduğunu belirten May, gücün, güçsüzlüğün, güç karşısındaki masumiyetin, şiddetin ve değişen rollerin portresini çiziyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.