Tuhaf Kütüphane - Haruki Murakami - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Tuhaf Kütüphane – Haruki Murakami

Tuhaf Kütüphane – Haruki Murakami

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Şubat 2017
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 72
Yazar: Haruki Murakami

2.208 Kişi Tarafından Görüldü

Haruki Murakami’den büyükler için yazılmış, masal tadında bir öykü…

Bir Osmanlı Vergi Tahsildarının Güncesi adlı kitabı elime aldım, okumaya başladım. Bu, Osmanlıca yazılmış zor bir kitaptı. Ne var ki tuhaf bir şekilde hiç güçlük çekmeden okuyabiliyordum.

Kitabın sayfalarını çevirirken, Türk vergi tahsildarı İbn Armut Hasir olmuştum, belimde eğri bir pala, İstanbul’da vergi toplamaya çıkmıştım. Meyve ve tavuk, sigara ve kahve kokuları sokağa ağır ağır akan bir nehir gibi yayılmıştı. Hurma ve mandalina satan seyyar satıcılar yol kenarında yüksek sesle bağrışıyorlardı. 

Yalnız bir çocuk, gizemli bir kız ve Koyun Adam… Acaba korkunç yaşlı adamın onları hapsettiği ürkünç kütüphaneden kaçmayı başarabilecekler mi? Haruki Murakami’den büyükler için yazılmış, masal tadında bir öykü…

Neden bunlar benim başıma gelmek zorundaydı ki? Oysa tek yaptığım, kitap ödünç almak için kütüphaneye gelmekti. “O kadar da canını sıkma” dedi Koyun Adam, beni avutmak için.”Baksana Koyun Adam” dedim. “Neden o yaşlı adam benim beynimi yemek istiyor ki?” “Bilgiyle dolu beyin çok lezzetli olur çünkü. Yumuşacıktır. Aynı zamanda böyle topak topaktır.”

Tuhaf Kütüphane kitabını ister sesli dinleyebilir,isterseniz okuyabirsiniz

Sesli Dinlemek İçin

https://yadi.sk/d/hmkQTvVnPR3nhQ

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.