Son Casus - John Le Carré - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Son Casus – John Le Carré

Son Casus – John Le Carré

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Şubat 2015
Eklenme: Mart 19th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 640
Yazar: John Le Carré

2.006 Kişi Tarafından Görüldü

İngiliz diplomat Magnus Pym bir gün aniden ortadan kaybolduğunda herkes onun karşı tarafa geçtiğini düşünür. Magnus Pym`i bulmak için amansız bir av başlar. Kayıp koca, oğluna düşkün baba ve gizli ajan Pym`in bütün hayatının bir sır yumağı olduğu çok geçmeden ortaya çıkar.

On yedi yaşından beri iki akıl hocası yönlendirmiştir Pym`i. İki akıl hocasının yarattığı, casusların, yalancıların ve devletlerin gizli dünyasında kendi yolunu bulmaya çalışan masum kahraman, kusursuz casustur o. Usta yazar John le Carre`nin kaleminden bir solukta okuyacağınız bir casus hikayesi.

“Le Carre`nin başyapıtı… kusursuz bir roman.”

ÖZET

Bir elinde resmi görünüşlü şişkin bir siyah evrak çantası, diğerinde yeşil bir Harrods torbası vardı. Kentli giysileri denizden esen güçlü rüzgârda dalgalanıyor, tuz gözlerini yakıyor, yolu üstünde köpük baloncukları uçuşuyordu. Pym’ in hiçbirine aldırdığı yoktu. «Yer yok» tabelalı bir evin önüne gelince zili çalıp önce dış ışığın yanmasını, sonra da içerden zincirin çekilmesini bekledi.

Tam o sırada kilisenin saati beşi çalıyordu. Pym saatin çağrısına karşılık veriyormuş gibi topukları üstünde dönüp meydana baktı. Baptist kilisesinin zariflikten uzak kulesi uçuşan bulutlar arasında dimdikti. Pym bahçelerin süsleri olan ağaçlara, boş .orkestra yerine, otobüs durağına, yan sokakların gölgelik taraflarına ve tek tek kapı içlerine baktı.

Son geldiğinizde artık hep burada kala^-caktınız. Ama sabah yumurtanızı bile yemeden hemen White-hall’a döndünüz yine.» «Đki hafta falan kalının sanırım. Burada rahat rahat çalışabilmek için izin aldım.» Bayan Dubber şaşırmış görünmeye çalıştı. «Peki ama memleket ne olacak, ha? Dümenin başında Bay Canterbury olmazsa Toby ile ben nasıl güvenlik içinde olabiliriz ki?»

Gösterdiği çabaya bakılırsa, içi kurşun doluymuş gibi görünen evrak çantasına uzanırken, «Eh, Bayan D. neler yapmayı düşünüyor bakalım?» diye sordu Pym. «Neler mi? Bayan Dubber esrarlı tavrını takınıp sevimli bir gülümsemeyle, «Benim yaşımda bir şey yapmak düşünülmez, Bay Canterbury,» dedi. «Tanrı yapsın planları. O bu işi benden iyi becerir, değil mi, Toby?

Çok daha güvenilirdir onun planları.» «O hep çıkmak istediğiniz yolculuk ne oldu? Artık bunu hak ettiniz,

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.