Sahilde - Ian McEwan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Sahilde – Ian McEwan

Sahilde – Ian McEwan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 18th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 63
Yazar: Ian McEwan

795 Kişi Tarafından Görüldü

Çağdaş İngiliz edebiyatının önemli isimlerinden Ian McEwan, bir akşam yemeğinde başlayıp sabahın ilk saatlerinde biten romanında, deneyimsiz iki gencin evliliğinin tutku ve trajedi arasında gidip gelen ilk saatlerini öyle iyi anlatıyor ki bu kısa roman bir anda dönemin gençlerinin ilişkilerinin ayrıntılı bir analizine dönüşüyor.

1962 yılı. Dorset kıyılarına balayına gelmiş iki genç: Florence ve Edward. Biri seçkin bir aileden bir müzisyen; diğeri daha mütevazı bir aileden, tarih bölümü mezunu bir genç. Cinsel tabuların henüz yıkılmadığı yıllarda büyümüş, farklı sınıflardan iki insan. Evliliklerinin erotik porno izle ilk gecesi onlar için hem heyecan hem korku. Bazen tiksinti, bazen tutku.

Cinsellikten bahsetmenin çok zor olduğu bir dönemde, cinsel açıdan farklı sıkıntıları olan iki gencin, yaşadıklarını anlatıyor kitap. Bu iki gencin ağzından sırasıyla yaşadıklarını okuyor, sadece balayı gecesini değil, nasıl tanıştıklarını ve nasıl ailelere sahip olduklarını da öğreniyoruz.

“Fevkalade, sürükleyici, merak uyandırıcı… Keyifli, eşine az rastlanır türden, olağanüstü bir roman.” San Francisco Chronicle

“Olağanüstü yazılmış bir roman… Yürek parçalayıcı, komik, dâhice… McEwan karakterlerine karşı çok merhametli ama kalp kırıklığı karşısında da bir o kadar acımasız.” The Boston Globe

Roman 1962 yılında, balayına gelmiş bir çiftin yaşadığı olayları ve öncesinde nasıl bir hayat sürdürdüklerini anlatıyor. Çiftin cinsel sıkıntılarını birbirlerine söyleyememeleri ile birlikte gelişen olaylar silsilesi sizleri bekliyor. Filmlerdeki ve dizilerdeki cinsel içerikleri bir kenara bırakıp okunması gereken bir kitap.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.