Dilek Ağacının Tohumları - Carol Snow - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Dilek Ağacının Tohumları – Carol Snow

Dilek Ağacının Tohumları – Carol Snow

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ekim 18th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 459
Yazar: Carol Snow

910 Kişi Tarafından Görüldü

Vanessa’nın 29. doğum günü için tek dileği, uzatmalı sevgilisi Eric’ten malum teklifle birlikte bir nişan yüzüğü almaktır. Ama Eric’in hediyesi, onun için doldurduğu karışık bir müzik CD’si olur.

Bu özel günde büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Vanessa, hayatıyla ilgili farklı planlar yapmaya başlar.

Wendy, bilgisayar oyunu bağımlısı, vurdumduymaz bir koca ve ele avuca sığmaz, haylaz ikizleriyle baş etmeye çalışan bir ev kadınıdır. Son zamanlarda yakalandığı nedensiz ağlama krizlerini bir işaret sayan Wendy, başındaki 2+1 belayı dize getirmek için kolları sıvamaya karar verir.

Laura, mükemmel kariyeri ve donör yardımıyla doğurduğu oğlu Ian’la mutlu bir yaşam süren, bekâr ve güçlü bir kadındır. Hayatının merkezi olan Ian kardeş isteyince bir araştırma yapmaya başlar. Bu araştırma, hem kendisinin hem de hiç tanımadığı Vanessa ile Wendy’nin dünyasını değiştirmek üzeredir.

Dilek Ağacının Tohumları Tanıtımı

Tavuklar huzursuzlanıyor. Ocak ayında serin bir cumartesi sabahı, bir gün doğumu daha geçti ve uykusuzluk gece ikiden beri yakamı bırakmadı. Şu anda tek istediğim, hipoaleıjenik, sentetik kuş tüyü yorganımın içine gömülüp şimdiden yok olmaya başlamış olan rüyama dönmek.

Fakat tavuklar benimle aynı fikirde değil, yani minik ilkel beyinlerinin fikir olarak tanımlanabilecek bir şey üretecek kadar becerikli olduğunu var sayarsak. Kümeslerinde (ne yazık ki kötü planlama yüzünden odama fazlasıyla yakın), kuşlar ciyaklıyor, haykırıyor, gik gik gik ötüyor ve gün ağarmaya başlarken gıdaklamaları zıvanadan çıkıyor.

Gözlerim kapalı, pencereye sırtımı dönüyorum. On kiloluk, Maine Coon cinsi, adını oğlumun en sevdiği makarna sosundan almış olan kedi Alfredo, yanımdaki yastığa yerleşiyor ve mırlamaya başlıyor. Sonra hatırlıyorum: Eğer bağımsız bir gelir kaynağınız, evde güvenilir bir yardımcınız ve sevecen bir kediniz olursa, bir erkeğe asla ihtiyaç duymazsınız.

Evet, oğlum için her şeyi yaparım. Çünkü onu çok seviyorum. Çünkü işin acı acı tarafı, gerçekten istediği tek şeyi, konuşmaya başladığı andan itibaren her doğum günü ve her Noel’de istediği şeyi, ona veremiyorum. lan bir kardeş istiyor.

Eric bu konularda iyidir. Yani bana notlar bırakır ve ufak hediyeler alır. Bana evlenme teklif ederken de gerçekten ro­mantik olacaktır, belki bir şiir yazmış belki de şarkı bestelemiştir; çıkmaya başladığımızda da böyle yapardı, gitar çalmayı bırakmadan önce elbette.

Yüzümü onun boynuna gömüyorum. Solgun, ince elini kalın, siyah buklelerimden geçiriyor. “Seni seviyorum,” demek üzereyken vazgeçiyorum…..

Dilek Ağacının Tohumları, hayatına yeni bir yön vermekte kararlı olan kadınların, ne yapacaklarını çok iyi bildiklerini hatırlatan bir roman.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.