Zahir - Paulo Coelho - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Zahir – Paulo Coelho

Zahir – Paulo Coelho

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 253
Yazar: Paulo Coelho

4.246 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Zahir adına ünlü ve başarılı bir yazarın savaş muhabirliği yapan eşinin bir gün aniden ortadan kayboluşu ve yazarın onu ararken geçtiği yolların öyküsünü anlatıyor. Eşinin kaçılıp kaçırılmadığını, hayatta olup olmadığını ya da kendisini terk edip etmediğini bilmeden onu aramaya başlıyor.Zahir, eşini ararken gel-gitlerle karşılaşıyor. Eşine ulaşabileceği yolları kat ederken sürekli bugün ve geçmiş arasına gidip gelerek eşi ile aralarında geçen diyalogları ve eşinin ona ne demek istediğini anlamadığı anları hatırlayarak iz sürmeye çalışıyor. Paulo Coelho Zahir isimli kitabında Zahir, bir süre sonra aslında karısının onun başarısı için destek olduğunu farketmediğini ve onun yaşadığı duygu ve düşünceleri, iç dünyasını da farketmediğini anlıyor. Birden bire Zahir’in yolu uzun ve hiç bilmediği bir yol oluyor.

Paulo Coelho kitabında Zahir’in eşini ararken onu kendisinden daha iyi tanıyan ve anlayan hayatı boyunca hiç görmediği insanlara da yer veriyor. Zahir hiç bilmediği, gitmediği yerlere ve ülkelere yolculuk ediyor. Gittiği her yerde eşinin yaşadıklarını öğreniyor. Bu sayede eşini daha iyi tanımaya ve anlamaya başlıyor. Gittiği bu büyülü yolculukta yazar kaderin gücünü ve aşkın doğasını yeniden keşfederek hayatına yeni değerler katıyor. Zahir bu arada da kendi iç yolculuğuna da farkında olmadan çıkmış oluyor. Ve yıllar sonra eşini, eşiyle de beraber kendini buluyor…

Kitap Yorumları Şu Şekilde

“büyük bir hevesle alıp okumaya başladığım bir kitap. etkileyici mi, evet. bence kitabı hissedebilmemiz için yazarın düşündüğü gibi düşünüp, onun hayat tarzını benimsemiş olmamız lazım. galiba ben de bir şeyler eksik kaldı”

“almak isteyene çok şey veren,kendimizi sorgulamamıza yardımcı olacak bir kitap… kişisel gelişime meraklı olanlar ve mistik konuları merak edenler için önerilecek bir kitap…”

“Kitabı yazın okumuştum o nedenle yazacaklarım biraz bulanık olabilir, kusura bakmayın.
Kitabı çok merak ederek aldım fakat beklentim aşk, özlemek, acı, kavuşma isteği tarzı ögelere yoğunlaşmış bir roman okumaktı. Coelho’yu da fazla tanımadığım için orada burada gördüğüm alıntılar beni o tarz romantik bir kitaba iyice hazırlamıştı. Fakat okudukça yazarın bir aşk hikayesine yoğunlaşmadığını daha iyi anladım. Vermek istediği mesajlar daha farklıydı. Herkes belirtmiş zaten, “içsel bir yolculuk” cart curt. Cart curt diyorum çünkü o kadar sıkıldım ki kitaptaki “manevi” öğelerden. Sürekli bir arayıştan. Mistik şeyler, mistik şeyler, mistik şeyler. Evet romandaki adam çok büyük buhranlar içerisindeydi, karısı kaybolmuştu ne de olsa, hayatın anlamını sorguluyordu falan. AmaCoelho bize bir şeyler anlatmak için tekrara düşüp durmuştu. Adamın lesinlikle sade ve akıcı bir anlatımı var ama benim için çok sıkıcıydı. Öfkelenip durdum yazara. bunlar benim için saçmalık çünkü kendimce hayata bir anlam yüklemiş durumdayım ve bu konuda gönlüm mutmain, çok şükür. Eğer hayatın anlamını arıyorsanız, mistik mistik ortamlar görmek istiyorsanız, bu tür konularda daha önce hiçbir şey okumadıysanız okunabilir bir roman. Ama bir şeyi okumadan önce onun içeriğiyle ilgili daha sıkı bilgi edinmeliymişiz bu konuda bana ders veren bir kitap oldu. Kayıp diyemem asla.”

Ayrıca Pdfkitap.net Üzerinden Güneş Ülkesi – Tommaso Campanella Kitabına da Ulaşabilirsiniz.

Pdf Kitap, Pdf Dünya Romanı

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.