Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri - Orson Scott Card - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri – Orson Scott Card

Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri – Orson Scott Card

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2018
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 712
Yazar: Orson Scott Card

3.707 Kişi Tarafından Görüldü

Bu kitap, bilimkurgunun edebi yönünü kusursuzca ortaya koyuyor. -Science Fiction Weekly

Buradaki yazarların tümü bilimkurgunun onur listesinin temelini oluşturuyor. -Booklist

Yirminci yüzyıl bilimkurgunun temellerinin atıldığı, pulptan ciddi edebiyata evrildiği ve tüm zamanların en popüler türlerinden birine dönüştüğü bir zaman aralığı.

Bu yüz senelik süreç içerisinde tür kendisine ait bir geçmiş oluşturdu ve toplu bir yaklaşımla ele alınabilecek hale geldi.

Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri’nde Orson Scott Card bu türü ve dolaylı olarak da kültürü dönüştüren yazarları ve onların öne çıkan öykülerini titizlikle seçip eşsiz bir panorama sunuyor.

Card’ın dediği gibi bu derleme, Bir hazine. Bir mücevher koleksiyonu.

Yüzyılın En İyi Bilim Kurgu Öyküleri gibi bir başlık, her “eniyi” listesinin hissettirdiği şüpheyi hissetmenize, bu tür listelere ya da derlemelere karşı duyduğunuz rahatsızlığın nüksetmesine sebep olabilir.

Dolayısıyla, daha baştan bu derlemeye böyle bir ön kabulle yaklaşmanın kaçınılmaz olduğunu söylemek mümkün. Kendisi de tanınmış, saygın kabul edilen bir bilimkurgu yazarı olan Orson Scott Card’ın giriş yazısında belirt-tiği gibi, kitaptaki öyküler tamamen öznel bir seçimle bir araya getirilmiş ki aslında hemen her derlemede karşımıza çıkan bir durum bu.

“En iyi” bilim kurgu öyküleri denince akla pek çok başka yazarın veya bu kitapta yer alan yazarların klasikleşmiş farklı öykülerinin gelebileceğinin pekâlâ farkında Card. Açıkça ve samimiyetle, derlemede yer alacak metinlere karar verirken, ilk okuduğunda sevdiği ve tekrar okuduğunda yine sevip hayran olduğu öyküleri seçtiğini ifade ediyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.