Yıkanmak İstiyorum - Suna Aras - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yıkanmak İstiyorum – Suna Aras

Yıkanmak İstiyorum – Suna Aras

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Mayıs 20th, 2023
Dil: Türkiye
Sayfa: 240
Yazar: Suna Aras

1.423 Kişi Tarafından Görüldü

21 kadın ve 21 yaşanmış acı. Bunlar sadece kitapta anlatılanlar. Bir de anlatılamayanlar var. Yaşadıklarını anlatamayanlar… Yüzlerce, binlerce kadınlarımız… Bizim kadınlarımız…

 

Küçük yaştan beri yediği dayaklar, yıllarca süren üvey baba tecavüzü… Bütün bunları yaşayan bir insanın ileride normal bir hayat kurması nasıl mümkün olabilir? Ama güçlü kadınlarımız her şeye rağmen ayakta durmasını biliyor.

 

Hamide tecavüzü yaşayan kadınlarımızdan sadece biri. Hamide gibi yüzlerce, binlerce kadınlarımız var. Kimi yaşadıkları karşısında susuyor, kimi ise ADALET karşısında mücadelesini sürdürüyor.

 

Nuray…  On altı yaşında kendisine karşı hissettiği kötü duyguları anlayana kadar. O zaman bir nebze de olsa rahatlamış. Çünkü sürekli, “Bir “Üvey” baba kızına bunları yapar mı” diye sorguluyormuş. Ama bilmiyor ki, Sevim öz babası tarafından on üç yaşında tecavüze uğramış.

 

“İki yıl devam etti. Biri görecek anlayacaklar diye ödüm kopuyordu. Çünkü nerede aklına esse orada yapıyordu. Bahçe, ahır, tarla fark etmiyordu. Beni yanından hiç ayırmıyordu. Kızı olduğum için kimsenin aklına kötü bir şey gelmiyordu. Evden kaçana kadar bu böylece sürüp gitti

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.