YGS TÜRKÇE-SOSYAL BİLİMLER-MATEMATİK-FEN BİLİLERİ Soru ve cevapları - Kollektif - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

YGS TÜRKÇE-SOSYAL BİLİMLER-MATEMATİK-FEN BİLİLERİ Soru ve cevapları – Kollektif

YGS TÜRKÇE-SOSYAL BİLİMLER-MATEMATİK-FEN BİLİLERİ Soru ve cevapları – Kollektif

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 480
Yazar: Kollektif

1.659 Kişi Tarafından Görüldü

Üniversite Adayları için Ücretsiz kitap serimize devam ediyoruz.Türkçe,Sosyal Bilimleri , Matematik,temel Matematik ve Fen Bilimleri soru bankaları ve cavapları bir araya topladık.

Sitemiz Bu Paylaşımda Sadece Yer Sağlayıcı olarak bulunmaktadır. Emek ve Her Türlü Çalışmaya Saygı Duymaktadır. Gerekli Mevkiden Uyarı Alındığı Taktirde 3 Gün içinde Kaldırılacaktır.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı ya da kısaca YGS, Türkiye’deki yükseköğretime geçiş sisteminin ilk sınavıdır. Yükseköğretim Kurumu tarafından 2010 yılından beri uygulanmaktadır.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölümden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 160 dakikadan oluşmaktadır. Lisans Yerleştirme Sınavı’na girmeye hak kazanabilmek için herhangi bir puan türünde 180 puanın geçilmesi gerekir.

Sınava giren adayın sınav sonuçları; YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6 olmak üzere 6 farklı puan olarak açıklanır.

 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.