Yetişkin Çocuklar - Doğan Cüceloğlu - Pdf E-Kitap İndir, Oku

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yetişkin Çocuklar – Doğan Cüceloğlu

Yetişkin Çocuklar – Doğan Cüceloğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 264
Yazar: Doğan Cüceloğlu

6.903 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Yetişkin çocuklar kitabının baş kahramanı olan Timur, teyzesi Hatice’nin evinde bir süre kalır. Bu süre zarfında pek çok olay yaşar. Yaşadıkları Timur için çok farklı düşünceleri meydana getirir. Timur’un eniştesinin adı Recep Bey’dir. Timur’un o evde yaşayan iki tane kuzeni vardır. Erol ve Ayla Timur’un kuzenleridir. Timur kısa zaman önce Yakup Bey ile tanışır. Yakup Bey ile birlikte sık sık buluşarak sohbetler etmeye başlar. Haftada bir görüşme yapan Timur çeşitli konularda, Yakup Bey’den fikirler alır. Timur, teyzesi Hatice hanımın evine taşındıktan sonra da Yakup Bey ile görüşmelere devam eder. Timur, teyzesinin evinde kaldığı süre boyunca ev ahalisini gözlemler. Çok iyi gözlem yapan Timur, her görüşmelerinde yaşadıklarının hepsini Yakup Bey’e anlatır. Timur daha çok, kuzenlerine karşı, teyzesi ve eniştesinin olumsuz tavırlarından dolayı üzüntü duyar. Bu üzüntü  kaynaklı bir şeyler yapmka ister. Yakup Bey’e bu konuların her birini anlatarak ondan yardım ister. Yakup Bey Timur’u her keresinde can kulağı ile dinler. Yaşı ve olgunluğu ile Timur’a yardım ederek, onun yapabileceklerini ona anlatır. Timur’un teyzesi ve eniştesinin yetişkin birer çocuk olduğunun altı çizilir. Jenerasyon farkının net bir şekilde belirginleştirilmesi söz konusudur.

Kitap Hakkında

Eser Doğan Cüceloğlu tarafından kaleme alınmıştır. Eserde geçen olaylar, sosyal psikoloji ile ilgili önemli ikazlarda bulunur. Bu anlamda aile örneklemesi açıkça mesaj vermektedir.

Kitap Yorumları Şu Şekilde,

“Doğan Hoca yazarda kötü olur mu kesinlikle her kitabını okumalısınız.Türkiye için çok önemli bir insan davranışı bilimcisi.Her bir davranışın altında nelerin yattığını tek tek anlatmış.Tavsiye ederim”

“Cüceloğlu hocamızın herkesin özellikle her öğretmenin kitaplığında bulunması gereken kitaplarından biri daha.”

“Doğan Hocamın ,bu kitabı bence bir solukta okunacak bir kitap,yeni anne olan birisi olarak,yazılanlar benim için çok kıymetli.Bence her anne ve babanın alıp okuması gereken bir kitap.Eline yüreğine sağlık Doğan hocam,sizlerin sayesinde daha sağlıklı bireyler yetiştireceğimize inanıyorum.”

“Doğan cüceloğlu bu kitabında çoçuk yetiştirilmesinde aylenin ne kadar önemli olduğunu sağlıklı ayle ortamında yetişen çocuğun aktif özgüveni yüksek kendiyle barışık … olumlu özeliklere sahip olarak yetiştiğin sağlıksız aile ortamında yetişen çoçuğun ise pasif özgüveni gelişmemiş kendini sevmeyen … olumsuz özeliklere sahip olarak yetiştiğini örnekler vererek anlatıyor insan daha önce farkına varmadığı birçok şeyin farkına varmasını sağlıyor harika br kitap”

Ayrıca Pdfkitap.net Üzerinden Bakirenin Aşığı – Philippa Gregory Kitabına da Ulaşabilirsiniz.

pdf gelişim kitabı, gelişim e-kitap, çocuk e-kitabı pdf

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.