Yabancı - Albert Camus - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yabancı – Albert Camus

Yabancı – Albert Camus

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ocak 1981
Eklenme: Ağustos 26th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 119
Yazar: Albert Camus

2.321 Kişi Tarafından Görüldü

Nobel Edebiyat Ödüllü Bir Kitap.
Tanınmış yazar Albert Camus‘un en ehemmiyetli ve bilinen yapıtı “Yabancı
Kimliksiz bir adamının hayattaki mana arayışını anlatan ve bu arayış esnasında trajediden tutunda her türlü felaket geçer fakat bunu o kadar sakın ve gizemli bir dille yazmış Camus sizi bir arka sayfaya geçmeniz için zorlamakta, sabırsızlandırmaktadır. Sizde dünya da milyonlara erişmiş hemen hemen tüm popüler dillere tercümesi yapılmış ola Yabancı isimli romanı okuyunuz.

“Albert Camus”nün (1913-1960) en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en çok incelenmiş ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alan “Yabancı”, aynı zamanda yazarın en gizemli yapıtı.

Ölümün egemen olduğu bir “varlık”ın en anlamsız olgularını saçma bir düzensizlik içinde yaşayan bu romanın başkişisi “Meursault”, bir simge kahraman değildir, “adı” olmayan bir “Yabancı”dır; bu eksik kimlik, gerçeklikten algıladığı şeyi yapılandıramayan, yeniden örgütleyemeyen, ama gerçekliğin yankılarını yakalamaya çalışan bir boş bilincin imgesidir. Onun kayıtsızlığı ve edilgenliği, işte bu boş bilincin ürünüdür. Yabancı, büyüleyici gücünü, içinde barındırdığı trajedi duygusuna borçlu: Bir türlü ele geçirilemeyen anlamın sürekli aranması, bilinç ile toplumsal dünya arasındaki çatışma… Camus’yle buluşanların hiçbiri, onunla karşılaşınca hayal kırıklığına uğramamıştır. “Mutluluk, bir yerde ve her yerde hiçbir şey beklemeden dünyayı, insanları sevmektir,” der Camus. Giderek daha çok sevilen bir yazar olması, onun bu sevgisinin yansımasından başka bir şey değildir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.