Ya Ben Yoksam? (Benliğin Labirentinde Bir Gezinti) - Anil Ananthaswamy - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ya Ben Yoksam? (Benliğin Labirentinde Bir Gezinti) – Anil Ananthaswamy

Ya Ben Yoksam? (Benliğin Labirentinde Bir Gezinti) – Anil Ananthaswamy

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ağustos 2018
Eklenme: Eylül 12th, 2018
Dil: Türkiye
Sayfa: 252
Yazar: Anil Ananthaswamy

1.851 Kişi Tarafından Görüldü

Ya Ben Yoksam? Benliğin Labirentinde Bir Gezinti şizofreni, otizm, Alzheimer, epilepsi, Cotard sendromu gibi çeşitli hastalıklara ilişkin en yeni sinir bilim araştırmalarının ışığında insanın benlik algısını araştıran müthiş bir çalışma.

Anil Ananthaswamy bu rahatsızlıklar konusundaki kapsamlı araştırmalarını ve hastalarla yaptığı görüşmeleri birleştirerek benlik konu­sundaki düşünüşümüzü kökten değiştirecek yeni bir bakış açısı sunuyor. Bir hasta fazlalık olduğunu düşündüğü bacağını kesip atarken, bir başkası evrenle bütünleştiğini hissediyor. Hastalıkları nedeniyle geçmişteki kimliklerinden çok şey yitirmiş olan bu kişiler, benliğin geride kalanlarla da varlığını sürdürdüğünü kâh şaşırtıcı kâh üzücü deneyimlerle ortaya koyuyorlar.

Bugün benlik hakkında öğrendiklerimiz sayesinde, zihin ve beden arasında ayrım yapılamayacağını biliyoruz. Peki, o halde benlik tam olarak nerede yer alır; beyinde mi, zihinde mi, bedende mi? Ya Ben Yoksam? Benliğin Labirentinde Bir Gezinti sinir bilimin benlik algımıza ilişkin bulgularını renkli bir anlatımla sunuyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.