Vatanen'in Tavşanı - Arto Paasilinna - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Vatanen’in Tavşanı – Arto Paasilinna

Vatanen’in Tavşanı – Arto Paasilinna

Lisans / Fiyat: Ücresiz
Yıl: 1991
Eklenme: Temmuz 6th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 151
Yazar: Arto Paasilinna

1.133 Kişi Tarafından Görüldü

”Vatanen’in Tavşanı” günümüz Fin yazarlarından Arto Paasilinna’nın en tanınmış yapıtıdır.

Roman kahramanı gazeteci Vatanen’in bir küçük rastlantı sonucu yaşamının değişmesine bağlı olarak çağdaş Finlandiya (ve bu anlamda herhangi bir Batı) toplumunda yozlaşmış, mekanikleşmiş insan ilişkilerinin ince bir mizah ve yer yer yoğun bir ironiyle sergilendiği bu güzel ve akıcı anlatıda.

Kuzey’e özgü şiddet tablolarıyla karışmış olsa da taşra içtenliği ve el değmemiş doğa görüntüleri, yozlaşmış kent yaşamına karşı bir seçenek olarak sunulmakta, Vatanen ve bir sevecenlik, dostluk simgesine dönüşen tavşanı, anlatının sonlarında, neredeyse birer efsane kahramanı olup çıkmaktadırlar…

Arto Paasilinna, Lagerlof, Hamsun, Lagerkvist vb. büyük Kuzeyli yazarların oluşturduğu geleneğin günümüzde bir temsilcisi olduğunu kanıtlamaktadır ”Vatanen’in Tavşanı”nda.

İki bitkin adam, otomobilleriyle yol almaktaydi. Batan güneş, tozlu ön camdan gözlerini alıyordu. St. Jean Yortusuydu. Finlandiya görüntüleri, daracık, kumlu yol boyunca gözlerinin önünden akıyordu, ama ikisi de akşamın güzelliğine göz atacak halde degildi.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.