Uyku Duvarının Ötesinde - H. P. Lovercraft - Pdf E-Kitap İndir, Oku

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Uyku Duvarının Ötesinde – H. P. Lovercraft

Uyku Duvarının Ötesinde – H. P. Lovercraft

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2000
Eklenme: Ekim 17th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 215
Yazar: Howard Phillips Lovecraft

1.721 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Uyku Duvarının Ötesinde kitabına göre ürkütücü bir derinlikte bulunan ve içe doğru indirilen bir meşale insanları huzursuz yapabilir. Akıl almaz olan, insanın kanını donduran intikamlar için yüz yıllar boyunca kapalı kalmış olan gizli ilimleri bu amaç için kullanan canlı insanlar, rüyasız uykuların getirdiği huzur ve ışık kardeşliği, binlerce yıl unutulmuş olan yollarda yürümek istemeyenler arkasına bile bakmadan kaçmalıdırlar. Her şeyi geride bırakıp hızlı bir şekilde kaçmak gerekir. Bu insanın tek şansıdır. Eğer gerçekler ve deneyimler insanı mutluluğa ulaştıramıyorsa geriye kalan tek yol hayaller ve anılardır. Kimsenin bilmediği kötü ruhlar ve gizemli kanıtlar insanları yalnızlığın içerisinde bir deliğe sürükler. Rüyalar ve kâbuslar kaçınılmaz birer sondur.

Bir anda bir ailenin üzerine bir lanet çöker. Ailenin erkekleri 32 yaşına kadar yaşadıktan sonra öldürülürler. Bu laneti çözmek için uğraşan aile Almanlar ile bir deniz altındadır. Aile korkunç sona yaklaşırken yalnız kalan bir adamın etkisi altına girdiği bilinmeyen bir güç ile başı derttedir. İnsanlar bilinmeyenler içerisinde hayatlarını sürdürürken karşılarına çıkan olaylar korkunun ve şaşkınlığın ta kendisidir. Sona yaklaşan karakterler giderek karanlıktan aydınlığa doğru ilerlerler. Fakat bu aydınlık beraberinde dehşeti ve vahşeti de getirmektedir. Bazense karakterler bilinmezliğin içerisinde kaybolurlar. Denizaltında bilinmezliğin ve lanetin peşine düşen aile rüyalar ve kâbuslar arkasındaki bilinmezi çözebilmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır.

Kitap Yurdu Yorumları Şu Şekilde,

“İnsan zihni bazı zamanlar bizlere en korkutucu anlarımızı yaşatabilir. Yazarımız bu kitap da kabusun ve korkunun temeli olarak insan zihnini almış. Hastalıklı düşünceler, rahatsız beyinler kendi kendilerine cehennemi yaşatmışlar. Korku edebiyatından hoşlananların mutlaka okuması gereken klasik tadında öyküler sizi bekliyor.”

“yazar oldukça kültürlü bilgili yaratıcı mükemmel bir adam. öykülerinden bazıları toplanmış bu kitapta. inanılmaz güzel bi tarzı var genelde korku öyküleri yazıyor. üslubu edgar allan poe gibi olağan üstü olayları kendi yaşamış gibi yazıyor ama poe’dan çok daha başarılı bence. Bu kitapta da dil biraz ağır olsa da okunmaya değer çok etkileyici.”

“Açıkcası bu kitap okurken sıkıldım. Üstelik kitabı zar zor bitirdim ve şuan kitap hakkında hiçbirşey hatırlamıyorum. Fakat Lovecraft’ın her yazısının sonunda açıklayıcı notların bulunması gerçekten güzel.. Yazılarını değilde notlarını öğretici buluyorum..”

Ayrıca Pdfkitap.net Üzerinden Giyotinli Labirent – Arif Kaptan Kitabına da Ulaşabilirsiniz.

pdf kitap, bilimkurgu e-kitap, fantazya pdf indir

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.