Üç Silahşör - Alexandre Dumas - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Üç Silahşör – Alexandre Dumas

Üç Silahşör – Alexandre Dumas

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Şubat 2017
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 755
Yazar: Alexandre Dumas

2.715 Kişi Tarafından Görüldü

Fransız edebiyatının en ünlü yazarlarından Alexandre Dumas’’nın başyapıtı olarak kabul edilen “Üç Silahşörler”, Kardinal Richelieu / XIII. Louis dönemindeki dört gözüpek şövalyenin maceralarını anlatmaktadır.

Üç Silahşörler, Alexandre Dumas’ın en iyi eserlerinden biridir. Üçlü silahşör; Athos, Porthos ve Aramis ile aralarına yeni katılan D’Artagnan’ın (Dartanyan) (M de. treville) maceraları konu almaktadır. Binlerce kez film, çizgi film, vb… yan dallara uyarlaması yapılmış olup, Alexandre Dumas’ın belki de en önemli ve bir o kadar da ünlü eseridir.
Alexandre Dumas’nın eserlerini, özellikle de “Üç Silahşörler”‘i yazarken tarihi oldukça saptırdığı, olaylara fazlasıyla hayâl gücünü kattığı söylenir. Bu söylentiler kulağına kadar gelince Duma, “Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu” demişti.
“Üç Silahşörler” ilk defa 1844 yılında Le Siècle dergisinde Mart ve Temmuz ayları arasında tefrika edilmiştir. Aynı yıl kitap halinde de basılmıştır.
Fansa Kralı XIII. Lui’nin korkusuz silahşörleri Atos, Portos ve Aramis, aralarına heyecanlı bir koruma birliği görevlisi olan Dartanyan’ı da alırlar.
Görevleri kralı ve kraliçeyi, en başta Kardinal Rişliyö olmak üzere düşmanlarından korumaktır. Birbirlerine son derece bağlı olan bu silahşörlerin sloganı, “Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için”dir; kılıçları, atıldıkları her serüvende aynı korkusuz kararlılıkla ışıldar.

Klasikler arasında ilk 10’a girmeyi hak eden bir kitap. Kesinlikle çok güzel bir anlatımı var bunun en büyük sebebi kesinlikle Türkiye İş Bankası Kültür yayınlarından olması bence. Tercümesi de bir o kadar güzeldi.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.