Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI - Halil İbrahim Genç - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI – Halil İbrahim Genç

Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI – Halil İbrahim Genç

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ocak 24th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 1892
Yazar: Halil İbrahim Genç

843 Kişi Tarafından Görüldü

Halil İbrahim Genç’e ait Altı ciltlik kitap birleştirilerek siz okurlara sunulmuştur.Kitap (Tevhid Okumaları- Allah İnsan İslam- Notlar- Geleceğe Hakikate Doğru Yürürken- Tanrıyı Tanımak, Anlamaya çalışmak, İslam/tevhid Felsefesine Giriş- Esma Felsefesine Giriş,Esma-ül Hüsna)  konularını içermektedir.

Önsöz den Alıntı

Amacımız Allah’ı tanımak…

Buna da “halife diye yarattım” dediği insanı tanımaktan başlamak yerinde olur.İnsanı tanımaya ve insan olduğumuzun bilincine gelmeye çalışacağız.

İnsan olma şuurunu oluştururken, insanlığımıza ve Hakk’a dair bilim bize nasıl yön veriyor, Felsefe bize nasıl yardımcı oluyor, tarih bize ne anlatıyor ve hangi yolları kullanarak insanlığımıza ulaşacağız?

İnsan fizik doğaya ait olarak nedir, nasıl insan olur? Tine ait olarak insan kimdir, ne içindir anlamaya çalışacağız.

Bu çalışmada; Böylece tavırları sonucunda Allah’ı ve anlayan olarak da kendimizi daha iyi tanımaya çalışacağız.

Çoklukta gezinirken, bütünde, bütüne aşkın olarak vahidiyeti ile tavırlarında görünen Allah’ta her şeyin gerçekleştiğinin idraki ile hiçbir şeye yabancı kalmamamız gerektiğinin aklı ile okumalarda bulunacağız. Bilimin inanç olduğu bu devirde, hak ve hakikate dair anlam ve değerlerin yozlaştırılmasına karşı yenilenme olarak bir anlam arayışının derslerini çalışacağız.

Ayrıca dini sadece şekle ve nâkile indirgemiş zihniyetlerden uzak olarak hak ve hakikate göre edinilen değerler bütünü olarak dini hakkı gereği anlamaya çalışacağız. Hakikati farklı

veçheleri ile anlama deneyimleri olan Din, felsefe, bilim ve sanata farklı bir perspektiften bakarak anlam arayışında olmaya çalışacağız. Bilim ve dinin sonuç verilerden hareketle aynı akli çizgide gerçeklikleri olduğunu belirtecek, süregelen çatışkı ve sanılarını bir kenara bırakıp ussal nitelikleri ile uzlaşmaları gerektiğinin aklını edinmeye çalışacağız.

Tevhid her şeyde Hakk’ı görmek ise bunu nasıl yapacağımızı hayatımızdaki ilimler üzerinden göreceğiz.

Tevhidi akli olarak anlamlı kılabilmek adına tevhidin nedeni olan ve ereğinde duran Allah’ı iyi bilmemiz gerekir. Tevhid derslerine zemin olacak düşünce çizgimizi belirli kılmak için bilgiyi tanımlamak ve edinme yöntemlerini açıklamak ile başladık.

Konu başlıkları birbirleri ile ilgili oldukları açılara bağlı olarak iç içe anlatımlar içerebilir. Bu nedenle her konu başlığı, öncesinde ve sonrasında kendi ile ilgili ifadeler de göz ardı edilmeden okunmalıdır. Amatörce yapılmış bir çalışmadır…

Halil İbrahim Genç’e ait  kitapları ücretsiz, pdf olarak sunuyoruz. telif hakkı nedeniyle kaldırılması istenen eserler sitemizden kaldırılacaktır.

İyi okumalar.

“Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI – Halil İbrahim Genç” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.