Tarikat-Siyaset-Ticaret - Uğur Mumcu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Tarikat-Siyaset-Ticaret  –  Uğur Mumcu

Tarikat-Siyaset-Ticaret – Uğur Mumcu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ekim 18th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 84
Yazar: Uğur Mumcu

918 Kişi Tarafından Görüldü

Tarikat-Siyaset-Ticaret ; “Türkiye bir İslâmcı devlet değildidr, laiktir, laik kalmalıdır. Ve laik kalacaktır. Amerikancı bütün etkilere karşın Türkiye kendi bağımsız siyasetini kendisi çizecek ve bu siyasetteki yeri kendisi uygulayacaktır.

Müslümanlığı, bir antikomünist ideoloji olarak Türkiye’nin komşularına karşı kullanmak, hem İslâm dinine saygısızlıktır, hem de Türkiye Cumhuriyeti’ni sonu gelmez bir serüvene itmek demektir.”

“Türkiye bir İslâmcı devlet değildidr, laiktir, laik kalmalıdır. Ve laik kalacaktır. Amerikancı bütün etkilere karşın Türkiye kendi bağımsız siyasetini kendisi çizecek ve bu siyasetteki yeri kendisi uygulayacaktır.

Müslümanlığı, bir antikomünist ideoloji olarak Türkiye’nin komşularına karşı kullanmak, hem İslâm dinine saygısızlıktır, hem de Türkiye Cumhuriyeti’ni sonu gelmez bir serüvene itmek demektir.”

“Araştırıcı, yürekli, yiğit yazar Uğur Mumcu’yu, Ankara Hukuk Fakültesi’ndeki asistanlık döneminden beri bilirim. Önce yazılarını, birkaç yıl sonra da kişisel olarak kendisini tanıdım ve sevdim.

Son yıllarda onun hiçbir tehdide kulak asmadan ve her türlü tehlikeyi göze alarak deştiği konulardan her biri, ülkemizin ve bütün dünyanın çıkarcılık kenetleriyle kenetlenmiş karanlık yüzlerini ortaya çıkaracak kapıları aralamaktadır. Kahramanlık yalnızca savaş cephelerinde olmaz.

Kalemden başka silahı olmayan yazarlık ve gazetecilik alanında da olur. Bu, yadsınamaz Alman filozofu Hegel’in şu sözünü unutmamalı: ‘Bir uşağa göre hiç kimse kahraman değildir; bu görüş dünyada kahraman bulunmadığını değil, onu söyleyenin uşak olduğunu gösterir.’ -Hıfzı Veldet Velidedeoğlu

“Tarikat-Siyaset-Ticaret – Uğur Mumcu” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.