Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim - Katarina Mazetti - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Tanrı’yla Bütün İlişkimi Kestim – Katarina Mazetti

Tanrı’yla Bütün İlişkimi Kestim – Katarina Mazetti

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2010
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 144
Yazar: Katarina Mazetti

1.233 Kişi Tarafından Görüldü

Hz.Muhammed, İsa ve Budanın iyi şeylere niyet ettiklerine inanıyorum. Benim katlanamadıklarım onların ardından gelen düzenbazlar!

Dini çıkarlarına alet eden papazlar ve diğer muktedirler. İnsanları körü körüne itaat etmeye, vergi ödemeye, savaşmaya, kadınları kendi cehennemlerine hapsolmaya davet eden şarlatanlar.

İnsan nasıl olur da bir yandan öldürmeyeceksin derken, diğer taraftan halkı Tanrı ve anayurt için savaşmaya ve öldürmeye davet edebilir? Yo, hayır! Bizi aldatıyorlar!

Linnea, her gün kendini ispat etmek zorunda olduğu bir dünyaya uyanmanın sefaletiyle boğuşur. İlişkilerin semboller aracılığıyla yürütüldüğü, insanın sahip olduğu eşyalarla tanımlandığı bir dünyada yaşamanın zorluklarını aşmaya çalışır.

İnsanı bir umuda bağlayan o saf inanç kirletilir, ruhsuz bir dünyanın ruhu olan din basit bir ticari ürüne çevrilirken “tacirlerin tanrısı”yla ilişkilerini keser. Yaşanan güne, solunan havaya merhaba diyebilmek ve anlamlı bir çığlık gibi yaşayabilmek için yeni bir imla arar hayata.

“Katarina Mazettinin diyalogları yıldırım gibi çarpıyor insanı… Sonra yangın yerine dönen ruhumuzdan yeni bir ben yaratmaya çağırıyor bizi.”
Arbetet

“…Mazettinin sözcükleri içimizi kor gibi dağlıyor… İtiraz etme yeteneğini kaybetmiş bir insanın yalnızca kuru bir kabuğa dönüştüğünü çarpıyor suratımıza.”
Sydsvenska Dagbladet

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.