Son On Beş Dakika - Fatma Barbarosoğlu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Son On Beş Dakika – Fatma Barbarosoğlu

Son On Beş Dakika – Fatma Barbarosoğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Kasım 18th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 298
Yazar: Fatma Barbarosoğlu

235 Kişi Tarafından Görüldü

Eser on beş dakika içerisinde gelişen bir olayı, o an orada bulunan farklı kişilerin her birinin kendi bakış açısıyla okuyucuya anlatmasıyla başlıyor.

 

Aynı olay etrafında birbirinden bağımsız görünen insanların hissettikleri, aynı zamanda bizlere de o karakterin kendisinden birer parça sunuyor.Yani diyebiliriz ki öncelikle bir olaya şahit olup birden fazla hayat hakkında da ipuçları ediniyoruz.

 

Etraflı baktığımızdaysa bir kader başlığıyla karşılaşıyoruz.

 

Özet

 

Varlığına inanan herkes için bir kader tanımı vardır.Yazar da kitabına seçtiği karakterler vasıtasıyla ortaya bir bakış açısı sunuyor.

 

Fatma Barbarosoğlu’nun kaleminden bir solukta okuyacağınız Son On Beş Dakika ile kendinize ve sevdiklerinize bir adım daha yaklaşacak, hayatınızdaki renklerin ve seslerin bütünleştiğini fark edeceksiniz.

 

Kadınlar hayatı düzeltmek isterken çok yaralanıyor. Erkekler fragmanların içinde yaşamak istiyor. Kabataslak bir özet. Fazla katmanlı olmayan. Bir hikâyenin bütünlüğü erkeklere fazlasıyla ağır, fazlasıyla sıkıcı geliyor. Makineleri tamir edebilen erkekler, yazık ki hayatı tamir edemiyor. Onun için erkekler hayatı bozma haklarının hiç olmadığını bilerek yaşamalı.

 

Günlerdir; o iki beyaz gömleklinin hikâyesine tanık olan kaç kişiydik, bunu düşündüm. Tanıkların her birinin hikâyesini düşündüm.

 

Zühal’e anlatabilseydim, ölüm üzerine düşünmemin, okumamın sebebi Nermin’i çok özlemek ile alakalı değil. İçimdeki boşluk ile alakalı. Ve bu boşluk bir kadından arta kalan boşluk değil. Belki bir kadının doldurması gerekirken doldurmadığı boşluk.

 

Kim kendi hikâyesini tam olarak bilebiliyor ki! Her anlatışımızda değişen bir şey hikâyelerimiz. Değişirken aynı kalan üstelik. Sır da burada gizli ya. Onca değişikliğe rağmen aynı kalan nedir? Yaşlanırken ve yaralanırken korumaya çalıştığımız şey nedir?

 

Karşıma çıkan bütün kadınların sadece benim yükümü azaltmak gibi bir görevi olduğu duygusundan kurtulmam gerekiyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.