Sokaklar Uyudu Artık Öpüşebiliriz - Umay Umay - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Sokaklar Uyudu Artık Öpüşebiliriz – Umay Umay

Sokaklar Uyudu Artık Öpüşebiliriz – Umay Umay

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 76
Yazar: Umay Umay

2.556 Kişi Tarafından Görüldü

Umay’ın yeni şiirlerini yayımlar ve yayıma hazırlarken ilk şiir kitaplarını da yayımlamaya devam ederek “UmayUmay Bütün Eserleri” projesini de vücuda getiriyor.

Yıkılmayacak kadar yalnızım. Aşkın karşısında ölüp ölüp dirilen acılar için söz veriyorum, sana henüz ölmedim, yaşıyorum numarası yapabilen herkes için söz veriyorum baba…..; boşuna tinerlemedim sokakları, boşuna durup durup kusmadım, boşu boşuna küfretmedim orospu olan hayata…, boşuna ezberlemedim bu kurum tutmuş tarihi… sen hiiiiiiiç duymuyosun diye baba, okaliptüslerin altında ne çok çiğ birikti diye….. sil ellerim, sil seni.

sessizliğin oyunu sessizlikte oynanır. Bir hastane odasında; ziyaret saatinin bittiğini anons eden doğulu kızın aksanlı ricasından sonra.

Yan odada büyük bir hikaye yere düşürülürken…., hemşire serum şişesindeki damlayı durdurmak için hortumu sıkıştırırken….; SESSİZLİK hazırda bekleyen bir oyuncu gibi çoktan neşesini kaybetmiş durur.

Bir parça pamuk ve ılık su ile kurumuş dudaklara değdirilen SESSİZLİK. Ayaklarını açıkta bırakan bir yorgan gibi.

Kimsenin anlayamayacağı dertlerle, gerçeklerle başımız dertteyken ve kendimizden daha yalan bir tanrı bulamıyorken; bekleyen.,bekleyen.,bekleyen sessizlik.

o ve ben. Bir kez daha yaşamak için.., uzun değil ama!!, bir kez daha sevişebilmek için, bir kez daha karın ortasında kalabilmek için sessizlikle arkadaş oluruz.

Dünyanın bir hücre olduğunu unutmak için inşaa ettiğimiz hücrede sessizlik perdeler kadar kirlidir oysa.

Hiç hikaye yaşayamaz. Şiir de okuyamaz.Sessizlik elma yiyemez.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.