Sızı - Canan Tan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Sızı –  Canan Tan

Sızı – Canan Tan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ocak 1st, 2023
Dil: Türkiye
Sayfa: 168
Yazar: Canan Tan

539 Kişi Tarafından Görüldü

“Anneannem Türk vatandaşlığına geçememiş, Yunan vatandaşı olarak kalmış. Arada bir Rodos’a gidip ora­daki malları parça parça satarak, Türkiye’ye getirip annem ve teyzeme destek olmuş.

 

O gittiğinde çok yalnız hissediyordum kendimi. Yor­ganı başıma çekip dualar ediyordum gece. Annem beni bırakmasın, intihar etmesin diye…

 

Sözün özü, anasının yanında, anasız bir çocuktum ben!

 

Bir karış boyuyla kendi kendine yetmeye çabala­yan, biçare bir gariban… Hem annesi, hem babası sağ ama hem öksüz, hem de yetim bir çocuk. Anne babanın ayrılması ile annenin reddettiği, anneanne ve teyzenin ilgisi ile hayata tutunan bir çocuk.

 

Babası annesine şiddet uyguladığı için; annesinin daha ona hamileyken evden kaçışını ve kendisinin de istenmeyen çocuk olduğunu dile getiriyordu. Büyüdükçe annesi tarafından her anında hor görülen ama annesi kadar güçlü bir karaktere sahip olmak isteyen, babasını ise hiç görmediği halde ona duyduğu özleme dile getiriyordu.

 

Bütün hayallerini çocukluğunda ve evliliğinde yarım yaşadığı için, bundan sonraki hayatına dair şu son cümleleri kalemiyle dile getiriyordu;

 

Başımı göğsüne dayayıp

 

Ağlamamı bekleme benden

 

O baş çoktan ayrıldı gövdesinden

 

Ruhun bedenden ayrılması gibi

 

Sessizce, ama onurlu

 

Gitme kal, diyemem

 

Git…

 

Bu baş bunu da atlatır

 

Ama…

 

Yürek için söz veremem!

 

 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.