Sinestezi - Sarah J. Harris - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Sinestezi – Sarah J. Harris

Sinestezi – Sarah J. Harris

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Aralık 2018
Eklenme: Nisan 6th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 464
Yazar: Sarah J. Harris

2.337 Kişi Tarafından Görüldü

On üç yaşındaki Jasper, sinestezi hastasıdır.Bir duyunun baş ka bir duyuyu algılaması ve Etrafındaki hiç kimsenin göremediği, renklerden oluşan bir dünyada yaşar; kelimeleri, rakamları, haftanın günlerini, duyduğu sesleri ve konuşmaları farklı renklerle algılar.

Jasper hakkında bilmeniz gereken başka şeyler de var:

  • Diğer insanlarla kıyaslandığında dünyayı bambaşka bir şekilde algılar, babası bile ne gibi renkler gördüğünü anlayamaz.
    İnsanların yüzlerini hatırlayamaz, hatta kendi çehresini bile tanıyamaz.
  • Papağanlara hayran, hevesli bir kuş gözlemcisidir.
  • Yaşadıkları sokağa yeni taşınan ve güzel bir kadın olan Bee Larkham’ın öldürüldüğüne şahit olur ve cinayetin rengini görür
  • Gördükleri hoşuna gitmeyen ve vicdanını rahatlatmak isteyen Jasper, her şeyi polise itiraf etmeye kararlıdır çünkü Bee Larkham’a çok kötü bir şey yaptığının bilincindedir.
  • Oysa babası, her şeyi örtbas edeceği konusunda ona söz vermiştir. Oğlundan tek istediği, polise herhangi bir şey anlatmamasıdır. Üstelik yüzü bilinmeyen katili yakalamak neredeyse imkânsızken, şüpheliler listesinin ilk sırasında Jasper’ın adı yer almaktadır.


Jasper ın neler yaşadığını bilmek için 3-4 ay öncesine gidip her şeye onun gözüyle bakmak lazım. Hafızasına güvenmeyen çocuk, tüm yaşadıklarını boyaları ve resimleriyle betimleyip, anımsayabilmektedir.

Onun rengârenk dünyasına girdikçe, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark edeceksiniz.

Bu dokunaklı roman, dünyayı daha değişik bir şekilde algılamanızı sağlayacak. Jasper’ı, kitabı bitirdikten sonra bile uzun süre unutamayacaksınız.

“Sinestezi – Sarah J. Harris” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.