Silah Kaçakçılığı ve Terör - Uğur Mumcu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Silah Kaçakçılığı ve Terör – Uğur Mumcu

Silah Kaçakçılığı ve Terör – Uğur Mumcu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Aralık 4th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 230
Yazar: Uğur Mumcu

826 Kişi Tarafından Görüldü

Silah Kaçakcılığı ve Terör. ” Uğur Mumcu kitabında,İbrahim Telemen adlı bir silah kaçakcısının kuşkulu ölümü ve bağlantıları bir roman kurgusuyla ele alınıyor.

Uğur Mumcu, bu kitabında, silah kaçakçılığı konusunu belgelere dayanarak inceliyor ve enteresan olaylar açıklıyor. Yurda yirmiyedi milyon mermi ve yetmiş bin silah sokan bir çetenin nasıl yakalandığını ve kurtulduğunu, “ben silah kaçakçısı değilim ama elektronik aygıt kaçakçısıyım” diyen ünlü kaçakçının nasıl serbest kaldığın, Türk mafyası arasındaki çatışmaları, uyuşturucu madde ile silah kaçakçılığı arasındaki ilgiyi, adı kaçakçılığa karışan parlamenterlerin öykülerini, yabancı silah fabrikalarını ve kaçakçı firmalarını okurken, içinde yaşadığımız olayların bir bölümünü yeniden değerlendireceksiniz.

‘Bu kitabın yazılmasındaki amaç, terörün silah kaçakçılığıyla ilgisini ortaya koymak ve kamuoyunu bu konu da uyarmaktır.

Özet

Eski bir silah kaçakçısı olan İbrahim Telemen, yazarı arar ve silah kaçakçılığı ile ilgili olarak çok önemli bilgiler verebileceğini, ancak bunun için resmi olarak korunması gerektiğini söyler.

Uğur Mumcu, kaçakçı ile buluşmak istediğini ancak adam gelmez ve sonrasında şüpheli bir ölüm haberi gelir. Haberde kaçakçının öldüğü söylenir ama bir yandan da kaçtığı şüphesi vardır.

İfadelerinde itiraf etmelerine rağmen hapse girmemeleri, girse bile kısa sürede çıkmaları, aktarılan silah ve mermi sayıları, siyasiler ile olan ilişkileri olay olay anlatılıyor. Ayrıca Tuncay Mataracı ve gümrük balığı sırasında yaşanan rüşvet olayları, zorla yapılan tayinler, rüşvetçi memurlar yerine olayı araştıran memurların sürülmesi, en sonunda alınan hapis cezaları anlatılıyor.

Silah ve uyuşturucunun Ermeni örgürler ile olan bağlantısı ve terör ayağı, silah şirketleri ve ilişkileri, Kaşıkçı ailesinin geçmişi de anlatılıyor.

Ülke hakkında bilgi edinmek için güzel bir kitap. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.