Sıfır Sayı - Umberto Eco - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Sıfır Sayı – Umberto Eco

Sıfır Sayı – Umberto Eco

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2015
Eklenme: Mart 22nd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 176
Yazar: Umberto Eco

1.607 Kişi Tarafından Görüldü

Bomba gibi patlayacak ve yayın hakkı adına bana belli bir gelir sağlayacaktır. Ya da, olur ya, birileri yayımlamamı istemez ve bana bir total verir.

Net.” Olaylar böyle başlıyor ve Eco gözde konuları aracılığıyla İtalya’nın 50 yıllık tarihini yeniden yazıyor: Gladio, bir Papa’ya suikast, başka bir Papa’nın öldürülmesi, hükümet darbeleri, gizli servislerle terör örgütlerinin karmaşık ilişkileri… Ve bir soru: Acaba Mussolini sağ mı?  

GİRİŞ

Bu sabah musluktan su akmıyordu.Blop, blop, iki bebe hıçkırığı, hepsi o kadar.Komşu hanımın kapısını çaldım: onların evinde her şey yolunda­dır. Ana vanayı kapatmış almalısınız, dedi bana. Ben mi?

Nerede ol­duğunu bile bilmiyorum, buraya yeni taşındım, biliyorsunuz, eve deakşamdan akşama geliyorum. Tanrım, yoksa bir haftalığına evdenuzaklaştığınızda da suyu ve gazı kapatmıyor musunuz? Ben mi, ha­yır. Çok tedbirsiz bir davranış, lütfen içeri girmeme izin verin, göste­reyim size.

Eviye altındaki dolabın kapağını açtı, bir şeyleri evirip çevirdi ve suakmaya başladı. Bakın, gördünüz mü? Vanayı kapatmışsınız işte. Özürdilerim, pek dalgınım. Ah, siz single yaşayanlar! Komşu hanım exit, obile ingilizce konuşur olmuş.

Umberto Eco

(1932), bilim insanı, yazar, edebiyatçı, eleştir­men ve düşünür kimliğiyle çağımızm en önemli düşünce in­sanlanndan biridir. Dünya kamuoyunun gündemine 1980’deçıkan ilk romanı Gülün Adı ile giren Eco’nun romanlannın vebilimsel kitaplannın pek çoğu Türkçede de yayımlandı.

Bau­dolino (2003), Kraliçe Loana’nın Gizemli Alevi (2005) ve PragMezarlığı (2011) adlı romanlan ile Güzelliğin Tarihi (2006),Çirkinliğin Tarihi (2009), Yengeç Adımlarıyla (2012), Düş­man Yaratmak (2014) ve Efsanevi Yerlerin Tarihi (2015) adlıincelemeleri de yayınlanmız arasmda çıktı.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.