Shinrin Yoku Orman Banyosu - Francesc Miralles - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Shinrin Yoku Orman Banyosu – Francesc Miralles

Shinrin Yoku Orman Banyosu – Francesc Miralles

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ekim 16th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 184
Yazar: Francesc Miralles

488 Kişi Tarafından Görüldü

Shinrin Yoku (Orman Banyosu Doğanın İyileştirici Gücünü Fark Et!); İnsanlık geçmişten bugüne dek kendisine yiyecek, barınak ve manevi huzur sağlayan ormanlarla bağlantılıydı. Köklerinden kopup şehir hayatına karıştıktan sonra doğayla bağı gittikçe zayıfladığında çok sayıda problemle yüz yüze geldi.

Bu kitap gösteriyor ki birçok problemimizin ilacı doğayla bağımızı tekrar kurmakta saklı. Merak etmeyin, bunun için ormana taşınmak gibi köklü değişiklikler yapmamıza gerek yok.

Japonların uzun ve mutlu yaşamlarına dair sır perdelerini aralayan Ikigai’den sonra onların kadim kültürünü keşfetmeye devam eden Héctor García ve Francesc Miralles, Shinrin-Yoku’da “orman banyosu” pratiğini detaylı bir araştırma neticesinde okurlarıyla paylaşıyor.

İşte bu çalışma, shinrin-yoku’nun sayısız faydası sayesinde ormanın şifalı gücünden gerek bizzat ormana giderek gerek ormanı evimize taşıyarak nasıl faydalanabileceğimiz, ek olarak bu pratiklerin kan basıncını dengelemekten stres seviyesini düşürmeye uzanan faydaları konusunda bilgi edinmek için eşsiz bir kaynak.

Özet

Shinrin-Yoku Kelime anlamı orman ve banyo kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Yani orman banyosu demek. Kitapta tabi ki yazarların asıl etkilendikleri kültürden Japon kültüründen ve felsefelerinden sık sık bahsediliyor ve Japonların 1982 yılında sağlığa iyi geldiği görüşünden yola çıkarak orman gezilerini ulusal bir programla teşvik etmesinden bahsediliyor.

Kısacası size doğa yürüyüşlerini, ormanda kalmayı ,kuşları dinlemeyi, ağaçlara sarılmayı öğütlüyorlar ve boşuna demediklerini de rakamlarla ortaya koyuyorlar.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.