Savaşçı - Doğan Cüceloğlu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 400
Yazar: Doğan Cüceloğlu

34.736 Kişi Tarafından Görüldü

ÖZETİ

Savaşçı kitabına göre, dünyanın en zor savaşını vermek, Cummings’in de belirttiği gibi gece ve gündüzde kendin gibi kalabilmektir.

Arif Bey akıp giden hayat içinde, farklı hislerin keşfetmeye başlar. Kendini ilk defa bu kadar yoğun fark eden Arif Bey bu anlamda uzun zamanlar düşünür. Uzun zaman boyunca düşündükten sonra, kendisini fark eder. Bundan sona yapılması gereken harekete geçmektir. Ancak bunun için de bir hazırlık gerekir.

Arif Bey asıl özgür yaşamın, özgün yaşamak için verilen bir çaba olduğu sonucuna varır. Kendini keşfetmeye çalışan insan bu anlamda öncelikle iç dünyasında başlar. Arif Bey de bunu yapar. İç sorguları ile bitmek bilmeyen bir mesai yapar.

Arif Bey, özgün bir yaşamı olması için, diğer insanlardan bağımsız olarak, onları düşünmeden karar vermesi gerektiğini düşünür. Hiç kimse için hislerini gizlememesi gerektiğini anlayan Arif Bey, nasıl hissediyorsa öyle yaşamayı ve öyle maltepe cilingir görünme yolunu tercih eder.

Kendi içsel sürecinde sürekli ilerleme kaydeden Arif Bey kendisine sürekli sorular yönelterek bu gelişime sürekli olarak hız kazandırır. Sürekli gelişen Arif Bey, bu sorguya başlamadan önceki psikolojisi ile sonraki hali arasındaki değişimi de fark eder.

Yaşam boyunca sürekli sorgu yapan ve bu sebeple değişen ve gelişen Arif Bey içsel yolculuğunda sürekli yeni keşifler yapar.

Kitap Hakkında

Kitap, Arif Bey’in kendine sorduğu sorularla başlar. Bu sorular zaman içinde yazarla paylaşılır. Kişisel gelişim süreci net olarak açıklanır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.