Safsata Kılavuzu (Laf Ola Beri Gele) - Alev Alatlı - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Safsata Kılavuzu (Laf Ola Beri Gele) – Alev Alatlı

Safsata Kılavuzu (Laf Ola Beri Gele) – Alev Alatlı

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2001
Eklenme: Ağustos 5th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 72
Yazar: Alev Alatlı

1.291 Kişi Tarafından Görüldü

Safsata Kılavuzu , Eğer bir politikacı adayı iseniz, geleceğiniz için yapacağınız en iyi yatırım bu kitapçıktaki safsataları hatmetmek ve mümkün olduğunca sık kullanmaktır. Ama politikacı değil de, politikacı muhatabı olacaksanız,

Serbest Safsatalara ilişkin farkındalığınızı bu defa kolay kandırılmamak için kullanmak durumundasınız.

Kendi düşüncelerimizi  geçerli olarak ifade etmemizi,  başkalarının düşün celerini ise   doğru  anlamamamızı   sağlayan,  akıl yürütme,  muhakeme,  düşünme, ispat ve çıkarım yapma metoduna mantık diyoruz.   

Mantık hataları ya da bir diğer deyişle hatalı çıkarımlar sonucu ortaya çıkan  boş, temelsiz ,asılsız  ahkama ise safsata. Safsatalar, insanlar arası iletişimin  önündeki  en önemli  engelleri teşkil ediyorlar.

Düşünürken ya da konuşurken, acele karar vermek, önyargılı davranmak, söyleyeceklerimizi  yeterince tartmadan söylemek,  çok genel  ifadeler  kullanmak, yeterince bilgi sahibi  olmadığımız konularda  başkalarına  ahkâm  kesmek,  ünlü  kişilerin  sözlerini kendi  iddialarımızın  doğruluğunu kanıtlamak amacıyla kullanmak, fikrimizi kabul ettirmek için karşımızdakini aşağılamak, baskı altına almak, statümüzü veya  popülaritemizi ileri sürmek, bir başkasının fikrini layıkıyla  anlamadan  savunmaya geçmek veya saldırmak.

Bu davranışlarımız,  tartışmalarımızı  yetersiz, tutarsız sonuçlara yani safsatalara  götürür ve iletişim ortamını çekilmez hale getirir.  

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.