Rabıta - Uğur Mumcu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Rabıta – Uğur Mumcu

Rabıta – Uğur Mumcu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ekim 26th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 288
Yazar: Uğur Mumcu

1.222 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap, Uğur Mumcu’nun araştırmacı gazetecilik açısından büyük başarısının kanıtıdır. Yurtdışındaki din görevlilerine Suudi paralarının akıtıldığını belgelerle ortaya koyan kitap, ‘İslami Devlet Kurulacak Elbet, Avrupa Milli Görüş Teşkilatları, Süleymancılar, Rabıta, Olaylar Nasıl Yansıdı?

Haberler-Yorumlar, Belgeler’ ana başlıkları altında konuyu bilimsel diyebileceğimiz bir özenle ele almaktadır. Laik cumhuriyeti kuşatan tehlikeler düşünüldüğünde, herkesin okuması gereken önemli bir kaynak, bir başyapıt.

“Uğur Mumcu’dan sözederken her zaman “Yiğit genç dostum ve değerli meslektaşım” derim. Bu kez de, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak uğruna her tehlikeyi göze alarak, ülkenin dışında ve içinde yuvalanmış Türklük düşmanı bütün İslamcı örgütleri -Atatürk’ün devrimci, laik cumhuriyetini emanet ettiği gençlerden biri olarak- usta bir gazetecinin ve her yazdığını belgeye dayandıran bir bilim adamının dikkat ve titizliğiyle araştırdı ve çıkarıp ortaya koydu. Gerçekten kutlanası bir hizmet oldu bu…”Hıfzı Veldet Velidedeoğlu

Özet

Ülke ekonomik buhran krizinde ve üstüne üstük bir de 12 Eylül darbesi ile iyice paraya, dövize muhtaç durumda kalmış. Din hizmetlerinde ise yurt dışında muhteşem bir boşluk var. Diyanet’ten kimseler yok. Yani Türkiye Cumhuriyeti Avrupa’da din hizmetlerini yürütemiyor.

İşte olayların asıl çıkış nedenlerinden birisi bu. İran ve Suudi Arabistan kaynaklı ” Dünya İslam Örgütü ” denilen yani asıl adı “RABITA” olan bu örgüt ile hükümet anlaşıyor. Ne bu anlaşma ? Parasını Rabıta ödemek şartıyla T.C. Devleti’nin imamlarını Diyanet’in belirlediği maaşını biz karşılamak şartıyla Avrupa’ya gönderelim.

Hükümette de muhteşem mali kriz var, siyasi boşluk var. Tamam deniliyor. Diyanet’in önerisi, MGK onayı, Bakanlar Kurulu imzası ve Kenan Evren’in de imzasıyla bu anlaşmaya tamam deniyor.

Mumcu kim bu Rabıta diyor ? Avrupa’ya gidiyor. Almanya’da söz sahibi Süleymancıları araştırıyor. İran bağlantısı ve Şeriatçı devlet kurmak isteyenleri buluyor. Oradan Rabıta örgütü’nün Atatürk düşmanı bir “Put Adam” kitabı bastığını ve ücretsiz dağıttığını öğreniyor. Hatta bizim ülkemizin imamlarının maaşlarını Rabıta’nın verdiğini öğreniyor.

Olay sadece bu 23 imam’ın maaşı üzerinden başlıyor. Devletimiz 23 kişiye maaş veremez mi ? diyerek. Sonrasına Meclis’in bakımından tutunda, ODTÜ’ye cami, ODTÜ’deki İlahiyat Hocalarının maaşları ortaya çıkıyor hatta çok çok fazla şeyler…

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.