Prens Caspian (Narnia Günlükleri 4) - C. S. Lewis - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Prens Caspian (Narnia Günlükleri 4) – C. S. Lewis

Prens Caspian (Narnia Günlükleri 4) – C. S. Lewis

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Eylül 27th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 113
Yazar: C. S. Lewis

447 Kişi Tarafından Görüldü

Kötü bir hükümdarın emrinde…

halkının tarihini unuttuğu bir ülke: Narnia

Peter, Susan, Edmund ve Lucy, istasyondaki kendilerini okullarına götürecek trenleri beklerken, büyünün etkisini yine üzerlerinde hissederler. Narnia tahtının yeni varisi çaresizlik içinde yardma ihtiyaç. duymaktadır.

Pevensie kardeşler, topraklarını sahte bir kraldan kurtarmak için çaresizce bir ordu toplarken, haklı tahtını reddeden bir prense yardım etmek için geri döndüler. Ama sonunda, bütün bir dünyanın kaderini belirleyecek olan, yalnızca iki adam arasındaki bir onur savaşıdır.

Prens Caspian, C. S. Lewis’in altmış yılı aşkın süredir her yaştan okuyucuyu hayvanların konuştuğu ve ağaçların yürüdüğü büyülü bir diyara çeken klasik fantastik serisinin dördüncü kitabı.

Bu bağımsız bir roman ama Lucy ve Edmund’un maceralarını daha fazla okumak isterseniz Narnia Günlükleri’nin beşinci kitabı Şafak Yıldızının Yolculuğu okumayı ihmal etmeyin.

Özet

Narnia’da çocuklarımızın gidişinin üzerinden asırlar geçmiş ve Telmar’lı insanlar bir şekilde orayı fethetmiş ve konuşan hayvanlar, konuşan ağaçlar gibi ülkenin asıl sakinleri yok edilmiş veya sürgüne gönderilmiş durumda. Prens Caspian ülkenin aslında varisi olmasına rağmen Kral olan babası öldüğü için Caspian’ın yerine amcası Kral Miraz vekaleten tahtı devralmış durumdadır.

Kral Miraz ve eşi Kraliçe Prunaprismia’nın çocukları olmadığı için mecburen Caspia’nın sırada ki taht varisi olduğunu kabul etmiş görünmekteler.

Caspian ise geçmiş asırlarda anlatılan Narnia’nın eski dönemlerini merak ediyor ve o dönemlere tekrardan kavuşmak istiyor. Kendisine öğretmen olarak tutulan Doktor Corneilus’tan bir süre sonra, Narnia’nın başına gelenleri öğreniyor.

Tabi kader ağlarını örüyor ve Kral ve Kraliçe’nin bir erkek çocuğu doğduğunda Caspian’nın hayatı tehlikeye girdiğinde saraydan kaçmaktan başka çaresi kalmıyo

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.