Petey - Ben Mikaelsen - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Petey – Ben Mikaelsen

Petey – Ben Mikaelsen

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Ekim 31st, 2018
Dil: Türkiye
Sayfa: 272
Yazar: Ben Mikaelsen

57.403 Kişi Tarafından Görüldü

Sevgi, inanç ve dostluk üzerine sımsıcak bir hikâye…

Beyin felciyle doğup doktorların yanlış teşhisleri sonucu zihinsel engelli kabul edilen Petey, iki yaşındayken ailesi tarafından, akıl hastanesine gönderilmek üzere terk edilir. Ufacık yaşında terk edilse de hayata sımsıkı tutunur Petey. Ailesi ondan vazgeçmiştir belki ama o, hayattan vazgeçmez. Yeni evinde şartlar ne kadar ağır olursa olsun mutlu olmak için bir neden bulmakta hiç mi hiç zorlanmaz. Ve bu özelliğiyle etrafındaki herkesi kendine hayran bırakır.

Petey  Ben Mikaelsen Kitabı tanıtım Amaçlıdır.

Mevsimler değişir, yıllar geçer; Petey büyür, yaşlanır… Dostları istemeyerek de olsa onu birer birer terk eder. Petey de bir daha incinmemek için artık kimseyle arkadaşlık etmek istemez. Ta ki gönderildiği huzurevinde Trevor Ladd adındaki bir çocukla tanışana dek. Çok geçmeden ayrılmaz iki dost olan bu küçük çocuk ve yaşlı adamın birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır.

Kitabın ana karakteri olan Petey’in hayatını konu alan bir kitaptır. Petey yanlış teşhis sonucu zihinsel engellilikle karıştırılan serebral palsi (beyin felci) hastasıdır.

Aslında bir çok şeyi anlamakla beraber hareket kısıtlılığı geliştirilebilen bir durumdur bu. Kitabın ilk kısmında Petey’in Akıl hastanesine gönderilerek Calvinle olan dostluğuyla başlayıp ordaki minicik dostlarıyla geçen sevimli olaylardan akıcı bir şekilde bahsedilmekte ve huzur evine yatırılışı ,dostlarından birer birer ayrılışından söz edilmekte.

Kitabın ikinci kısmında ise Trevor adında yeni bir dost edinen Petey onunla iyi anlaşmakla beraber farklı hobiler edinerek güzel zaman geçiriyor. Tabi Trevorun ailesi buna pek olumlu bakmıyor ve başta ön yargıyla yaklaşıyorlar. Trevorun en son yaptığı sürpriz kitaba ayrı bir heyecan katıyor.

Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Beyaz Balina Yayınları

Editör : Nurten Hatırnaz

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 272

Dil : Türkçe

“Petey – Ben Mikaelsen” için 8 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.