Patenli Kız (4, 5, 6. Sınıflar) - Zeynep Cemali - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Patenli Kız (4, 5, 6. Sınıflar) – Zeynep Cemali

Patenli Kız (4, 5, 6. Sınıflar) – Zeynep Cemali

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Temmuz 2003
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 200
Yazar: Zeynep Cemali

3.569 Kişi Tarafından Görüldü

Zeynep Cemali’den, farklı nesilleri bir araya getiren, anılarla örülmüş sıcacık bir roman.

İşitme engelli Şerare, o yaz tatilini İstanbul yakınlarındaki bir köyde yaşayan akrabalarının yanında geçirir. Babasının armağan ettiği rollerskate’leri ayağından hiç çıkarmadığı için köydekilerin “Patenli Kız” adını taktığı Şerare tatil ödevi için köyün yaşlı sakinlerinin çocukluk anılarını derler. Şerare, yaz tatilinin sonunda yalnızca ödevini tamamlamakla kalmaz, yeni tanıdığı bu insanlarda çok farklı izler de bırakır…

Ülkemizin en çok okunan çocuk kitabı yazarlarından, öyküleri kadar romanlarıyla da çocukların gönlünde sarsılmaz bir yere sahip olan Zeynep Cemali, sıcacık öykülerle boyutlandırdığı romanında büyük kentle köy yaşamını, çocuklukla yaşlılığı başarıyla bir araya getirirken, işitme engelli bir gencin yaşamına da gerçekçi bir açıdan yaklaşıyor. Okullar tarafından özellikle tercih edilen kitabı öğrenciler büyük bir beğeniyle okuyor.

Yazar bu kitapta bazı engelli bireylerin hayatlarının bizim bildiğimiz kadar kolay olmadığını çok zor ve aslında bir o kadar da maceralı olabileceğini öne sürmüş.Kapak tasarımı çok güzel ve kitabın boyutu çok ideal.Bir yandan da yaşlılarla arkadaş olmamızı,onlara yardımcı olmamızı isteyen yani bunu umarak bu kitabı yazan ”Zeynep CEMALİ”yine sonunu müthiş yaparak çok güzel bir kitap yapmış.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.