Patasana - Ahmet Ümit - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Patasana – Ahmet Ümit

Patasana – Ahmet Ümit

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Ağustos 8th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 402
Yazar: Ahmet Ümit

1.898 Kişi Tarafından Görüldü

Patasana,Gaziantep yakınlarıda’ki Antik Hitit kentinde bir kazı. Üç bin yıl önce yazılmış tabletler. Tabletlerin bulunmasıyla başlayan cinayetler. Yazman Patasana’nın itirafları. Parlak güneydoğu güneşinin altında karanlık sırlar…

Hititlerin tükenişi, Asurlular. Osmanlının son dönemleri, Ermeniler… Günümüz Türkiye’si, Kürtler. Akan kardeş kanı. Bu toprakların değişmeyen yazgısı: Şiddet ve aşk. Bu topraklardaki kanlı tarihe bir ağıt. Bu toprakların zengin kültürüne bir güzelleme…

“Ben zalimler çağında yaşayan bir alçaktım. Tanrıların korkak haline getirdiği bir alçak. Alçakların en acınacak olanı, en tiksinti vereni. Yüreğini dalkavukluk, aklını düşmanlıkla besleyen sinsi bir saray yazmanı.

Bedenine sinmiş soylu nefretini, görkemli giysilerin yüzündeki derin acıyı, tunçtan daha katı bir mutluluk maskesinin ardına gizleyerek Hatti kralının emrine koşan ikiyüzlü bir tören adamı.

Sevdiği kadın, aşkı uğruna ölürken, kralına bağlılığın vakarıyla ellerini göğsünde kavuşturarak sessiz kalmayı seçen, yeryüzünün en onursuz erkeği.

Erkeklerin yüz karası. Aşkı için ölmenin yüceliği yerine, sarayın taş duvarlarında büyüyen kendi değersiz varlığının görkemli gölgesine sığınmaktan çekinmeyen, sefihlerin en rezili.

Ben ölüler içinde yüzen, ben, tanrılar tarafından alnına, Sonsuza kadar acılar içinde kıvranacaktır,’ yazılan Saray Başyazmanı Patasana.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.