Operadaki Hayalet - Gaston Leroux - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Operadaki Hayalet – Gaston Leroux

Operadaki Hayalet – Gaston Leroux

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Haziran 2014
Eklenme: Ekim 10th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 384
Yazar: Gaston Leroux

3.910 Kişi Tarafından Görüldü

Maskemin ardında gizlenen bu aşkı yalnızca sen görebilirsin…

Paris Opera Binası’nın mahzeninde, yüzü tanınmayacak derecede ürkütücü olduğu için insanlara görünmeden bir hayalet gibi yaşayan müzik dehası Opera Hayaleti, korodaki Christine’e gizlice müzik dersleri vererek onun ünlü bir soprano olmasını sağlar ve zaman geçtikçe ona büyük bir sevgiyle bağlanır. Fakat ona sahip olmak isteyen tek erkek kendisi değildir. Bu gizemli Hayalet’in genç kıza duyduğu tutkulu aşk bir süre sonra kendisini içten içe yakan bir kıskançlığa ve takıntıya dönüşmeye başladığında ise, Christine’i tehlikeli ve karanlık bir sonun başlangıcına adım adım yaklaştırır.

Gaston Leroux’un klasikler arasında yerini almış, beyaz perdeye ve pek çok müzikale de uyarlanan ölümsüz eseri Operadaki Hayalet, tutkunun sıra dışı bir trajediye dönüşümünün hikâyesi…

Gözyaşlarının tek bir damlasını dahi kaçırmamak için çıkardım maskemi… ve kaçmadı benden! Can vermedi de! Hayattaydı, başımda benimle beraber ağlamaktaydı. Birlikte ağladık! Şu dünyanın sunabileceği tüm mutluluğu tattım ben!

Gaston Leroux tarafından yazılan gerek televizyona uyarlanan gerekse tiyatro ve müzikallerde daimi boy gösteren bir dünya klasiği “Operadaki Hayalet” Yüzünde ki tanrı dolayı insanlardan saklanan ve bir sanat merkezinin bodrum katında hayattan izole bir şekilde yaşayan müzik dahisi adamın bir kadına olan ihtirası neticesi dönüştüğü akılalmaz kişiliğe tanık olacaksınız.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.